Na UK v Bratislave sa bude dať študovať právo aj v angličtine

Na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sa bude dať od akademického roka 2018/2019 študovať právo aj v angličtine.
Na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sa bude dať od akademického roka 2018/2019 študovať právo aj v angličtine. / Foto: Zuzana Gránska

Bratislava 10. augusta (TASR) - Na Právnickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa bude dať od akademického roka 2018/2019 študovať právo aj v anglickom jazyku. Nový magisterský študijný program sa zameriava na právo Európskej únie a medzinárodné právo. Je určený slovenským i zahraničným študentom. TASR o tom informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.


Študijný program právo v anglickom jazyku ponúka spektrum predmetov, ktoré si študenti môžu vybrať v súlade s programovou štruktúrou a zamerať sa v rámci štúdia na právo medzinárodného obchodu alebo na právo medzinárodných organizácií. "Študenti získajú praktické zručnosti prostredníctvom klinického vzdelávania. Taktiež sa môžu zapojiť do medzinárodných simulovaných súdnych sporov alebo stáží," povedala Miller.


"Program je určený študentom, ktorí získali bakalársky titul v odbore právo alebo v zahraničí v odbore, ktorý možno považovať za ekvivalentný s odborom právo," priblížil dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda. Absolvent získa magisterský titul v odbore právo, ktorý ho bude oprávňovať na členstvo v príslušných profesijných stavovských komorách a na výkon klasických právnických povolaní.
Magisterský program je akreditovaný dvojročný študijný program, ktorý nadväzuje na výsledky projektu Právnickej fakulty UK Law of European Integration and Globalization (LEIG).


Prihlášky na akademický rok 2018/2019 je možné podať do 31. augusta.

Čítajte viac o téme: Prihlášky na vysoké školy
Zdieľať na facebooku