Gymnázium Zvolen je tento rok najlepšou školou Olympijskych festivalov Slovenska

  Foto: TASR

Zvolen 6. decembra (TASR) - Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene získalo Pohár prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) pre najlepšiu strednú školu na Slovensku, ktorá sa svojimi športovými aktivitami zapojila do Olympijských festivalov Slovenska (OFS). Ocenenie škole dnes osobne odovzdal prezident SOV Anton Siekel.
Spolu s ním prišli do školy aj ďalší hostia zo SOV a tiež naši najúspešnejší olympionici Matej Tóth, Elena Kaliská a Jana Gereková – Daubnerová, ktorí odpovedali aj na otázky študentov školy.
Ako pre TASR uviedla riaditeľka gymnázia Eva Chylová, škola sa do projektu zapojila od jeho samotného počiatku. "Už v roku 2010 sa stala najúspešnejšou strednou školou v Banskobystrickom kraji. V roku 2011 získala za realizáciu športových aktivít v rámci projektu 3. miesto na Slovensku a teraz, v jubilejnom X. ročníku získala aj najvyššie ocenenie za najaktívnejšiu strednú školu v rámci Slovenska," uviedla.
Gymnázium v tomto školskom roku realizovalo jubilejný X. ročník svojej Gymnaziády – malej školskej olympiády, a okrem množstva iných športových aktivít získalo aj cenné umiestnenia v kolektívnych športoch na majstrovstvách Slovenska Gaudeamus 2017 v basketbale a volejbale dievčat. Chlapci sa stali majstrami Slovenska vo florbale.
Súčasne škola svojpomocne realizovala výstavbu outdoorového ihriska na školskom ihrisku, ktoré slávnostne otvorili v stredu za účasti vzácnych hostí zo SOV.
Myšlienka realizácie projektu Olympijské festivaly Slovenska sa zrodila v roku 2007 počas záverečnej časti príprav na Hry XXIX. olympiády v Pekingu. Jej hlavným cieľom bolo zdôrazniť význam športu pre život a zdravý vývoj detí a mládeže.

Čítajte viac o téme: Ocenenia
Zdieľať na facebooku