VW SK a STU spúšťajú duálne bakalárske štúdium v automobilovom priemysle

Volkswagen Slovakia so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity v Bratislave spúšťa pilotný projekt duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle.
Volkswagen Slovakia so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity v Bratislave spúšťa pilotný projekt duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle. / Zdroj: sk.volkswagen.sk

Bratislava 12. júna (TASR) - Volkswagen Slovakia (VW SK) v spolupráci so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave spúšťa pilotný projekt duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle. Ide o profesijne orientovaný 4-ročný program s nadštandardnou dĺžkou praxe priamo v bratislavskom závode. Projekt odštartuje v septembri 2017.
"Po úspešnom štarte Duálnej akadémie, ktorú sme vlani otvorili s našimi partnermi, zavádzame duálne vzdelávanie aj do vysokoškolského štúdia. Bakalár v automobilovom priemysle dôkladne pripraví absolventov pre potreby praxe. Tých budeme čoraz viac potrebovať najmä v súvislosti so zavádzaním nových technológií," povedal Eric Reuting, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť.
Takmer polovicu štúdia bude tvoriť prax vo VW SK. Poslucháčovi počas celého programu prináleží mesačné podnikové štipendium v závislosti od dosiahnutých výsledkov.
Podľa Ľubomíra Šooša, dekana Strojníckej fakulty STU v Bratislave, v podnikoch je dopyt po bakalároch orientovaných pre potreby praxe, ale na trhu práce takí jednoducho nie sú. Aj to mizivé percento absolventov, ktorí nepokračujú na druhom stupni štúdia, je pre prax aj tak väčšinou nepoužiteľné, keďže nemajú požadované zručnosti vo svojom odbore.
Štúdium bakalára v automobilovom priemysle bude prebiehať prvé dva roky rovnako ako u bežných denných poslucháčov, ale s letnou praxou v bratislavskom závode. Na rozdiel od klasického štúdia budú študenti počas celého tretieho ročníka pracovať vo VW SK už na konkrétnych úlohách a projektoch s prideleným mentorom, za čo im bude prislúchať mzda.

Zdieľať na facebooku