Do súťaže Roadshow 2016 sa zapojilo 23 projektov, víťazom dnes odovzdajú ceny

Priblíženie problematiky čerpania eurofondov v SR v novom programovom období 2014-2020 mladým ľuďom bolo cieľom súťaže Roadshow 2016.
Priblíženie problematiky čerpania eurofondov v SR v novom programovom období 2014-2020 mladým ľuďom bolo cieľom súťaže Roadshow 2016. / Ilustračné foto: Shutterstock

Bratislava 22. februára (TASR) - Priblíženie problematiky čerpania eurofondov v SR v novom programovom období 2014-2020 mladým ľuďom bolo cieľom súťaže Roadshow 2016. V priestoroch Zrkadlovej siene Úradu vlády SR za prítomnosti vedúcej služobného úradu Úradu vlády SR Tatiany Janečkovej a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka sa dnes uskutoční slávnostné odovzdanie cien zapojeným študentom stredných a stredných odborných škôl.
Do súťaže sa prihlásilo 23 platných projektov štvorčlenných družstiev zo škôl všetkých regiónov Slovenska. Víťazom sa stala Stredná odborná škola technická Čadca s projektom Vybudovanie technického centra v meste Čadca. Tím tvorili: Jozef Vyšlan, Matúš Bozo, Dávid Holúbek a Andrej Kováčik. Študenti sa vo svojom projekte sústredili na vybudovane centra, ktoré hravou formou predstaví svojím návštevníkom zaujímavosti vedy a techniky.
Na druhom mieste sa umiestnila Stredná zdravotnícka škola Považská Bystrica s projektom Zachráňme spolu viac životov. Tím tvorili: Adriana Belušíková, Dominika Kuchtiaková, Adriana Ceconíková a Soňa Feješová a svoj projekt smerovali na organizovanie interaktívnych prednášok v oblasti záchrany ľudských životov. Semináre prvej pomoci by realizovali nielen na školách a úradoch, ale aj v rôznych firmách, na spoločenských akciách či letných festivaloch.
Tretie miesto obsadila Obchodná akadémia Lučenec s projektom Vodná nádrž Ľadovo – odstránenie dnových nánosov. Tím v zložení Filip Gábor, Erik Očovan, Annamária Ihringová a Daniela Nociarová pripravil projekt, ktorého cieľom bolo odstránenie sedimentov dostupnou technikou vo vodnej nádrži Ľadovo.

Čítajte viac o téme: Súťaž
Zdieľať na facebooku