Minister P. Plavčan ocenil úspešných a talentovaných študentov

Minister P. Plavčan ocenil úspešných a talentovaných študentov
Minister P. Plavčan ocenil úspešných a talentovaných študentov / Foto: MŠVVaŠ SR

14.11.2016 |

Bratislava 14. novembra (TASR) - Úspešní reprezentanti Slovenska v medzinárodných vedomostných, športových i umeleckých súťažiach, ako aj v predmetových olympiádach si dnes z rúk ministra školstva Petra Plavčana prevzali v Bratislave Pamätné listy sv. Gorazda. Ocenenie si odniesli aj tí, ktorí zachránili život iným. Tento rok dostalo ocenenie spolu 79 študentov stredných a vysokých škôl.
"Ďakujem vám, že ste aktívni, že využívate svoj osobný potenciál a vaše ambície a ašpirácie tomu zodpovedajú. Je dôležité, aby boli čo najvyššie," uviedol dnes v príhovore v rámci slávnostného oceňovania minister. Naša krajina podľa jeho slov potrebuje ambicióznych mladých ľudí. Ako dodal, ocenení svojím príkladom motivujú aj spolužiakov. "Ak dostanú takéto ocenenie, myslím si, že nie je väčšej motivácie pre tých ostaných, ktorí sú v triede alebo v škole, aby si osvojili tento ich príklad," dodal Plavčan.
Podľa generálneho riaditeľa sekcie regionálneho školstva Mariana Galana komisia mala tento rok veľký počet návrhov na ocenenie. "Máme na Slovensku veľmi veľa šikovných žiakov. Vyberali sme skutočne tých najlepších, ktorí získali ocenenia na medzinárodných súťažiach športových aj vedeckých," uviedol. Medzi laureátmi ho najviac zaujali príbehy žiakov, ktorí boli ocenení za záchranu ľudského života. Jeden z nich napríklad zachránil topiace sa osemročné dieťa.

Čítajte viac o téme: Ocenenia
Zdieľať na facebooku