Junior Internet už 15. marca v novom slovenskom Silicon Valley

  

V piatok, 15. marca bude nová budova Fakulty informatiky a informačných technológií v Bratislave hostiť ôsmy ročník konferencie Junior Internet. Hlavným bodom programu budú prezentácie vybraných mladých talentov s projektmi v oblasti webových stránok, počítačovej grafiky, aplikácií či blogov. Každý súťažiaci bude mať za úlohu zaujať porotu počas iba troch minút, kedy musí stihnúť vystihnúť všetky silné stránky svojej prihlásenej práce.

To najlepšie zo seba sa bude snažiť predviesť približne 60 mladých finalistov, ktorých porota vybrala z presne 230 registrovaných mladých ľudí so záujmom o informačné technológie. Tí prihlásili 51 webových stránok, 147 grafických prác, 5 aplikácií a 53 textov.

Generálnym partnerom pre tento ročník je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktoré udelí ocenenia v najmladšej a najnáročnejšej kategórii JuniorAPP. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencia je otvorená verejnosti, okrem súťažnej časti sa oplatí prísť aj kvôli pestrým prednáškam.Michal Barla z Fakulty informatiky a informačných technológií predvedie sémantický web, dynamická oblasť, ktorej sa výskumne venuje aj fakulta. Tomáš Hála zo spoločnosti ACTIVE24 sa povenuje bezpečnosti a aj nedávnym útokom na české weby, Google Developer Group sa bude prezentovať prednáškou a workshopom o tvorbe aplikácií pre Android. Ivan Kopcík z Websupportu vám poradí ako uspieť na IT pohovore a Andrej Ferko, spisovateľ, dramatik, publicista, ktorý v súčasnosti pôsobí na Komenského univerzite uvedie matematický model vtipu a tri úrovne kvality myslenia.

Budova Fakulty informatiky bude v deň Junior Internetu končiť len prvý mesiac svojej prevádzky so študentmi. Junior Internet sa teda po rokoch presťahuje do novovznikajúceho slovenského Silicon Valley v Mlynskej doline, kam týmto pozývame aj vás.

Junio Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich. Každoročne konferencia prebieha vo všetkých krajinách V4 a najlepší sa stretnú na medzinárodnom sympóziu, vždy v inej krajine. www.juniorinternet.sk

Čítajte viac o téme: Súťaž, IT
Zdieľať na facebooku