Aliancia stredoškolákov sa stretla s Horeckým, hovorili o maturitách i energiách

Minister školstva so stredoškolákmi
Minister školstva so stredoškolákmi / Zdroj: FB

Bratislava 15. februára (TASR) - Zástupcovia Aliancie stredoškolákov sa v utorok (14. 2.) stretli s dočasne povereným ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jánom Horeckým a štátnym tajomníkom rezortu školstva Slavomírom Partilom. Hlavnou témou ich spoločného rokovania bola blížiaca sa maturitná skúška, ale aj energie na školách či jazykové certifikáty. Informovala o tom Aliancia stredoškolákov na sociálnej sieti.
        

Študenti riešili aj situáciu okolo vyhlášky o strednej škole, ktorá bola zverejnená ešte v lete 2022, a neskoršieho usmernenia z decembra minulého roka. "Ministerstvo nás informovalo o jednotnom prístupe pri zverejňovaní maturitných zadaní ústnej formy," priblížila Aliancia stredoškolákov. Horecký podľa nich uznal, že náhrada maturitnej skúšky z jazyka vybraným certifikátom je reálna. Ako potvrdili, v blízkej dobe prebehnú ďalšie rokovania. 
        

Počas stretnutia sa venovali aj téme situácie s energiami na stredných školách. "Minister potvrdil, že je zásadne proti tomu, aby sa na školách šetrili financie na úkor nedodržiavania stanovenej teplotnej normy," uviedla aliancia. Ministerstvo podľa ich slov ponúka riaditeľom možnosť preplatenia nedoplatkov.
        

Zástupcovia Aliancie stredoškolákov sa dohodli na pravidelných stretnutiach. 

Zdieľať na facebooku