Medzinárodný vyšehradský fond spustil výzvu na podporu mobility mládeže

Medzinárodný vyšehradský fond (MVF) otvoril grantovú výzvu V4 Gen na podporu projektov krátkodobej mobility mládeže.
Medzinárodný vyšehradský fond (MVF) otvoril grantovú výzvu V4 Gen na podporu projektov krátkodobej mobility mládeže. / Foto: Shutterstock

Bratislava 12. októbra (TASR) - Medzinárodný vyšehradský fond (MVF) otvoril grantovú výzvu V4 Gen na podporu projektov krátkodobej mobility mládeže. Cieľom výzvy na predkladanie návrhov malých grantov je podporovať demokratické hodnoty, občiansku participáciu a cezhraničnú spoluprácu medzi mladými ľuďmi vo veku od 12 do 30 rokov. Informuje o tom na svojom webe Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      

Žiadateľom o grant môže byť právnická osoba z krajín V4 s relevantnými skúsenosťami v oblasti práce s mládežou. Hlavným cieľom MVF je podporovať úzku spoluprácu organizácií občianskej spoločnosti Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska, jeho aktivity však siahajú aj na západný Balkán a do krajín východného partnerstva. "Sme pripravení podporiť aktivity zamerané na mládež v našom regióne, ktoré napĺňajú princípy inklúzie mladých z rôznych skupín, vzdelávania a osobného rozvoja, ako aj cezhraničnej spolupráce a získavania nových kontaktov," povedal výkonný riaditeľ MVF Petr Mareš.
      

"Rozhodli sme sa vytvoriť nový grantový program so silným dôrazom na mládež, ktorá práve teraz potrebuje spoznávať dobro v ľuďoch z iných krajín, rozvíjať svoje pohľady a názory v dialógu s inými a aj takto sa neformálne vzdelávať," poznamenal Mareš. Záujemcov vyzval, aby sa na nich so svojím projektovým nápadom obrátili a následne im pomôžu podať prihlášku do 15. novembra, respektíve v ďalších kolách.
      

Počas svojho 22-ročného pôsobenia MVF financoval viac ako 6000 projektov a podporil takmer 2500 individuálnych štipendií v celkovej hodnote takmer 110 miliónov eur. Vďaka mimoriadnej výzve na pomoc ľuďom z Ukrajiny "Visegrad 4 Ukraine" MVF v tomto roku podporil 72 organizácií v celkovej výške jeden milión eur.
      

MVF je medzinárodnou organizáciou so sídlom v Bratislave s ročným rozpočtom desať miliónov eur. Granty, štipendiá a rezidenčné programy slúžia na podporu spoločných kultúrnych, vedeckých a vzdelávacích projektov či výmenných pobytov pre mládež.
 

Čítajte viac o téme: Granty
Zdieľať na facebooku