Na veľtrhu Gaudeaumus - Akadémia budú vzdelávacie inštitúcie z 19 krajín sveta

Veľtrh Gaudeamus
Veľtrh Gaudeamus / Foto: Adrian Harcar

Bratislava 20. septembra (TASR) - Na veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania s názvom Gaudeamus - Akadémia Bratislava 2022 sa predstavia vzdelávacie inštitúcie zo Slovenska a ďalších 18 krajín sveta. Uskutoční sa v Bratislave v termíne od 4. do 6. októbra. TASR o tom informoval manažér veľtrhu Pavel Mikula.
      

"Návštevníkom veľtrh ponúkne 406 zastúpených univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si budú môcť vybrať z viac ako 7000 študijných programov," priblížil Mikula. Záujemcovia si budú môcť vyberať z ponuky štúdia nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Veľkej Británii, Dánsku, Holandsku, Švajčiarsku, Španielsku, Írsku, Maďarsku, Rakúsku, Spojených arabských emirátoch, Fínsku, Belgicku, Nemecku, Japonsku, Taliansku, Švédsku, Francúzsku a USA.
      

Cieľom veľtrhu je poskytnúť slovenským študentom stredných škôl komplexné informácie, poradenstvo a maximálnu podporu pri ich rozhodnutí. Veľtrh Gaudeamus - Akadémia ponúka aj sprievodný program, informačné zdroje a poradenstvo, ktoré môžu študenti pri voľbe vysokej školy využiť. Na tohtoročnom veľtrhu je pre študentov pripravených celkom 43 prednášok.
      

Nerozhodným študentom pomôže testovacie centrum a poradenský servis. Každý študent si môže urobiť elektronický test študijných typov a zistiť, či je ekonomický, humanitný, technický, prírodovedný alebo umelecký typ. V poradenskom servise bude k dispozícii tím poradcov, ktorý študentom na základe výsledkov testu pomôže vybrať vhodnú školu, fakultu alebo študijný program. Pre študentov zaujímajúcich sa o štúdium v zahraničí bude k dispozícii poradenské centrum pre vysokoškolské štúdium v zahraničí.

Zdieľať na facebooku