Štipendijný program Nádvorie Kampus spúšťa prihlasovanie na akademický rok 2021/2022

Unikátny štipendijný program Nádvorie Kampus môžu využiť študenti v Trnave.
Unikátny štipendijný program Nádvorie Kampus môžu využiť študenti v Trnave. / Zdroj: Nádvorie

Trnava, 1. júna – Unikátny štipendijný program Nádvorie Kampus, ktorý dáva mladým ľuďom možnosť získať od školy viac ako titul, dnes spúšťa prihlasovanie do nového ročníka. Aktívni vysokoškoláci z Trnavy tak majú príležitosť opäť zabojovať o ročný rozvojový program s individuálnym mentoringom, tréningami, workshopmi, networkingovými aktivitami a nadštandardným bývaním v historickom centre mesta.

 

Prihlášky na akademický rok 2021/2022 môžu študenti vypĺňať na adrese www.kampus.nadvorie.com od utorka 1. júna 2021 do stredy 30. júna.  Komisia z nich v priebehu júla vyberie študentov, ktorí sa zúčastnia osobného pohovoru. Miesto v dizajnovom Kampuse s rozvojovým programom aj tento rok získajú najúspešnejší uchádzači.

 

Podľa koordinátorky programu je o čo zabojovať. „Nádvorie Kampus študentom zdarma sprostredkúva okrem moderného bývania aj skúsených mentorov z rôznych sfér a inšpiratívne workshopy, vďaka čomu zvyšuje ich šance uplatniť sa na trhu práce,“ približuje benefity programu Zuzana Fajta. Dopĺňa ju minuloročná štipendistka Laura Dimová: „Najlepšia na Kampuse je komunita, ktorú s ďalšími štipendistkami tvoríme. Je skvelé byť v tíme ľudí so spoločnými vlastnosťami a hodnotami. Sme tu jedna pre druhú, kedykoľvek treba s niečím pomôcť. Tento rok sa ešte neskončil, no už teraz mi zmenil život.“

 

A práve zmena k lepšiemu je to, čo sa Nádvorie Kampus usiluje priniesť mladým ľudom. Program reaguje na aktuálne potreby pracovného trhu, posilňuje konkurencieschopnosť študentov a usiluje sa poukázať na dôležitosť získavania praktických skúseností a kontaktov už počas štúdia na vysokej škole. „Aktívne sa zaujímame o potreby vysokoškolákov na Slovensku. Aj preto sme v posledných mesiacoch realizovali prieskum medzi študentmi a čerstvými absolventmi slovenských vysokých škôl a pýtali sme sa ich, ako sú spokojní s kvalitou vzdelávania. Zaujímalo nás, či má ich škola kvalitných pedagógov, študijné podklady, či im poskytuje dostatok praktických zručností, workshopy, mentorov a či ich dostatočne pripravuje pre trh práce. V skratke sme zisťovali, či slovenskí študenti chcú od školy viac ako titul. Prieskumu sa zúčastnilo vyše 600 študentov slovenských univerzít a takmer 60 percent z nich uvádza, že im v rámci štúdia chýbajú možnosti získavania praktických zručností a polovica z opýtaných by ocenila aj individuálnu či inú formu mentoringu. Kompletné dáta z prieskumu budeme publikovať už čoskoro,“ prezrádza Zuzana Fajta.

 

Nádvorie Kampus študentov podporuje aj v ich súkromnom raste, čo potvrdzuje alumni programu Soňa Havlíková:  „Šla som do Kampusu s nádejou, že sa mi tu podarí zlepšiť môj prejav a aj keď som vedela, že to nepôjde ľahko, myslím, že sa mi to najmä vďaka mojej skvelej mentorke, workshopom a inšpiratívnemu prostrediu postupne darí." Dopĺňa ju aj spolubývajúca, štipendistka programu Anna Siedykh: „Vytvorili sme si na Kampuse skvelú komunitu, pre mňa akoby druhú rodinu, keďže tú svoju mám na Ukrajine. Najväčším benefitom je možnosť stále sa stretávať s odborníkmi na večeriach a workshopoch ako aj spolupracovať s mentormi z rôznych sfér.  

Zdieľať na facebooku