Významní svetoví odborníci z oblasti digitálnych hier budú diskutovať na konferencii v Trnave

  Zdroj: Pexels

Trnava, 25. 9. 2017 – V dňoch 28. – 30. septembra 2017 sa na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave stretnú poprední svetoví odborníci z oblasti digitálnych hier a herných štúdií, ktorí budú na medzinárodnej konferencii diskutovať o živote a životnosti hier v súčasnosti. Počas troch dní vystúpi viac ako 50 odborníkov, medzi nimi aj autor jednej z najlepších kníh o hernej histórii Tristan Donovan, austrálska výskumníčka mapujúca hry z 80. rokov Melanie Swalwell a kurátor slovenského múzea dizajnu Maroš Brojo, ktorý spravuje zbierku slovenského herného dedičstva.

 

Témou konferencie sú digitálne retro hry s podtitulom „Digital Games’ Life and Afterlife“. Súčasťou programu sú aj workshopy zamerané na monštrozitu v hrách a vývoj herného trhu v post-socialistických krajinách.

Konferenciu organizuje Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ako jednu z mnohých aktivít súvisiacich s jej najnovším študijným odborom zameraným na digitálne hry. Cieľom je integrovať odborníkov a študentov z oblasti herných štúdií v strednej a východnej Európe a ponúknuť platformu pre akademickú spoluprácu a zdieľanie medzinárodných skúseností.

„Digitálne hry sú prepojené s najmodernejšími technológiami svojej doby, ktorá dramaticky urýchľuje ich zastarávanie. Táto skutočnosť vyvoláva veľa dôležitých otázok, na ktoré budeme spoločne hľadať odpovede,“ uviedol doc. PhDr. Slavomír Magál, CSc., vedúci Katedry digitálnych hier FMK UCM v Trnave.

Po skončení konferencie sa uskutoční koncert poľského dua YERZMYEY & PIN, ktoré vo svojej audiovizuálnej show predvedú hudobné vystúpenie s využitím originálnych herných konzol a analógových ovládačov.

 

Program a bližšie informácie sú dostupné na internetovej stránke http://2017.ceegs.eu/

Čítajte viac o téme: Počítačové hry a aplikácie
Zdieľať na facebooku