Študenti urobia ľuďom bez domova krajší deň

Event „Krajší Deň“ je iniciatívou študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, ktorej cieľom je pomôcť ľuďom bez domova, prispieť potravinami, oblečením a urobiť im tak jednoducho Krajší Deň.
Event „Krajší Deň“ je iniciatívou študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, ktorej cieľom je pomôcť ľuďom bez domova, prispieť potravinami, oblečením a urobiť im tak jednoducho Krajší Deň. / Zdroj: PEVŠ

(Bratislava, 24. 1. 2017) Event „Krajší Deň“ je iniciatívou študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, ktorej cieľom je pomôcť ľuďom bez domova, prispieť potravinami, oblečením a urobiť im tak jednoducho Krajší Deň.


Krajší Deň pre ľudí bez domova sa uskutoční 26. januára 2017 na Čelakovského 2 v Bratislave, v priestoroch OZ Vagus v čase od 13:00 do cca 17:00. Bude prebiehať formou výdatného obeda (domáci vývar, pizza, káva, čaje, ovocie, zákusky...), hudobného programu, zmenou imidžu návštevníkov profesionálnym kaderníkom a ďalším sprievodným kultúrnym programom. Cieľom akcie je predovšetkým vyzbierať čo najviac trvanlivých potravín a teplého oblečenia, ktoré dostanú ľudia bez domova priamo na mieste alebo ich OZ Vagus rozdá neskôr v rámci pomoci ľuďom v núdzi.

Na evente sa nezištne podieľajú okrem OZ VagusMMG Freedom Barbers & ShopPrešporskí Junáci, Lunys, s.r.o.Jager KaffeePizzeria CorleoneDomáci vývarU Babičky, pričom každý prispeje svojou pridanou hodnotou.

„Dobro konáš a dobro sa ti vráti. Spojiť dobré s užitočným je umením šikovných ľudí a ja som rád, že za našou eventovou agentúrou 10K stoja práve takíto ľudia.“ Vyjadril sa Kristián Formel, jeden z organizátorov podujatia Krajší Deň.

 

 

Zapojiť sa môžete aj vy. Okrem teplého oblečenia študenti v rámci zbierky privítajú aj teplé ponožky, obuv a deky, ktoré v tomto chladnom počasí určite poslúžia. Ak máte chuť pomôcť a urobiť dobrý skutok, kontaktujte členku tímu na 0919 029 601. V rámci Bratislavy si veci do 26. januára vyzbierajú sami, ak ste z iného mesta, veci môžete poslať poštou (napíšte nám na nástenku eventu a správou vám zašleme adresu). Po 26. januári je stále možnosť priniesť spomínané veci priamo na adresu OZ Vagus.

Čítajte viac o téme: Neziskové organizácie
Zdieľať na facebooku