B. Gröhling vyzýva k očkovaniu študentov, podporili ho i mládežnícke organizácie

  Foto: reprofoto FB

Bratislava 10. augusta (TASR) – Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzýva mladých ľudí, aby sa dali zaočkovať proti COVID-19 ešte pred začiatkom školského roka. K výzve sa pripojili Aliancia stredoškolákov a predstavitelia mládežníckych organizácií viacerých politických strán. V súčasnosti je najviac mladých od 12 do 17 rokov zaočkovaných v Bratislave (43 percent), najmenej v okrese Medzilaborce (šesť percent).
      

"Všetci títo mladí ľudia si uvedomujú, že pokiaľ ide o bezpečnosť a zdravie musíme sa spojiť a spoločne vyslať jednotný signál všetkým mladým ľuďom. Chceme vyzvať mladých ľudí, aby dôverovali vedeckým poznatkom a výskumu a aby očkovanie pred začiatkom školského roka využili a aby sa o očkovaní rozprávali s rodičmi," vyhlásil minister.
      

Najzaočkovanejšími regiónmi vo vekovej kategórii 12 až 17 rokov sú Bratislava (43 percent), Senec (38 percent), Pezinok (35 percent), Malacky, Dunajská Streda a Žilina (27 percent), Banská Bystrica, Trenčín a Trnava (26 percent). Najnižšiu zaočkovanosť evidujú v Medzilaborciach (šesť percent), nasleduje Revúca (sedem percent), Rimavská Sobota, Gelnica, Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš a Svidník (osem percent). Celkovo je zaočkovaných 19 percent mladých.
  

 

   

Minister pripomenul, že vyššia zaočkovanosť môže zmierniť výskyt ohnísk na školách a tak prispieť k zachovaniu prezenčnej výučby. Apeluje tiež na učiteľov, aby mysleli na svoje zdravie a dali sa očkovať.
      

Výzvu k očkovaniu mladých podporili mládežnícke organizácie koaličných strán - Mladí SaSkári a Mladí Za ľudí. Pripojili sa aj organizácie mimoparlamentných strán Mladí progresívci, Mladí Spolu, Kresťanskodemokratická mládež Slovenska a Občiansko-demokratická mládež. K očkovaniu vyzýva aj Aliancia stredoškolákov.

Čítajte viac o téme: Koronavírus, Očkovanie Covid-19
Zdieľať na facebooku