Články: Pre študentov
O projekte

 

Aj fakulty UMB prešli na dištančnú formu vzdelávania vysokoškolákov

TASR
Autor článku
Foto: Shutterstock
Zmeny sa už dotkli aj organizácie vyučovania na UMB. / Foto: Shutterstock

Banská Bystrica 13. októbra (TASR) - Výučba na dennom štúdiu v zimnom semestri akademického roka 2020/2021 na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici sa začala 28. septembra prevažne prezenčnou metódou výučby na všetkých fakultách UMB okrem právnickej, ktorá ju realizuje v tomto semestri plne dištančnou formou. Informuje o tom univerzita na svojej webovej stránke v súvislosti s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zdôrazňuje, že od 12. októbra nastala zmena v metóde výučby aj na ostatných fakultách.
      

Ide o ekonomickú, tiež Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, rovnako o filozofickú, pedagogickú a fakultu prírodných vied.
      

"Každá fakulta má vytvorený krízový štáb, na ktorý boli vedením univerzity delegované silné kompetencie a zodpovednosti za organizáciu prevádzky. Nastavenie vzdelávacieho procesu v súlade s odporúčaniami ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici a tiež v súlade s opatreniami prijatými na úrovni vedenia UMB, je v kompetencii dekanky a dekanov fakúlt," uvádza univerzita na webe.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.