Aj fakulty UMB prešli na dištančnú formu vzdelávania vysokoškolákov

Zmeny sa už dotkli aj organizácie vyučovania na UMB.
Zmeny sa už dotkli aj organizácie vyučovania na UMB. / Foto: Shutterstock

Banská Bystrica 13. októbra (TASR) - Výučba na dennom štúdiu v zimnom semestri akademického roka 2020/2021 na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici sa začala 28. septembra prevažne prezenčnou metódou výučby na všetkých fakultách UMB okrem právnickej, ktorá ju realizuje v tomto semestri plne dištančnou formou. Informuje o tom univerzita na svojej webovej stránke v súvislosti s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zdôrazňuje, že od 12. októbra nastala zmena v metóde výučby aj na ostatných fakultách.
      

Ide o ekonomickú, tiež Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, rovnako o filozofickú, pedagogickú a fakultu prírodných vied.
      

"Každá fakulta má vytvorený krízový štáb, na ktorý boli vedením univerzity delegované silné kompetencie a zodpovednosti za organizáciu prevádzky. Nastavenie vzdelávacieho procesu v súlade s odporúčaniami ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici a tiež v súlade s opatreniami prijatými na úrovni vedenia UMB, je v kompetencii dekanky a dekanov fakúlt," uvádza univerzita na webe.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku