Študentská rada vysokých škôl pripravila Študentský týždeň duševného zdravia

Vysokoškoláci sa budú venovať téme duševného zdravia.
Vysokoškoláci sa budú venovať téme duševného zdravia. / Foto: Pexels

Bratislava 12. októbra (TASR) – Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) pripravila od pondelka v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR, študentskými spolkami a organizáciami týždeň duševného zdravia. Program potrvá do štvrtka 15. októbra. TASR o tom informovala podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou ŠRVŠ Ema Petriková.
      

"Počas Študentského týždňa duševného zdravia budeme spolu s odborníkmi približovať témy súvisiace s duševným zdravím a jeho prepojením na vzdelávanie. Venovať sa budeme aj súčasnej pandemickej situácii a jej dosahu na našu duševnú pohodu študentov," priblížila Petriková. ŠRVŠ avizuje, že otvorí aj problematiku slabých podporných systémov a ponúkne myšlienky a nápady, ako môžu vysoké školy pomôcť k duševnej pohode svojich študentov.
      

Celé podujatie bude naživo vysielané na sociálnej sieti ŠRVŠ a účastníci sa budú môcť zapojiť do diskusie pomocou aplikácie Sli.do. V pondelok sa uskutoční od 17.30 h diskusia s názvom Duševná (ne)pohoda mladých a vzdelávanie, v utorok v rovnakom čase sa uskutoční workshop na tému - ako zvládať stres. V stredu je pripravená diskusia na tému Pandémia a čo môžu robiť vysoké školy pre duševné zdravie. Podujatie vyvrcholí workshopom vo štvrtok o 18.00 h, témou je syndróm vyhorenia.  
 

Čítajte viac o téme: Duševné zdravie
Zdieľať na facebooku