Priestory FEI STU zrevitalizovali

FEI STU
FEI STU / Zdroj: STU

Bratislava 21. septembra (TASR) – Priestory Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) v Bratislave zrevitalizovali. Ako uviedol rektor STU Miroslav Fikar, financie na zámer obnovy FEI boli vyčlenené v rámci projektu ACCORD, pričom ich výška dosiahla zhruba päť miliónov eur.
      

"FEI STU je prvá z fakúlt, ktorá v rámci projektu ACCORD dokončila prebudovanie bloku A. Predtým sme mali urobené všetky ostatné bloky. Blok A je zrekonštruovaný, rovnako aj priestory, ktoré sú medzi nimi," priblížil Fikar. Ako dodal, počas druhej etapy sa budú rekonštruovať ďalšie priestory na FEI. "Tak, aby bola fakulta atraktívna a mohli sme sem prilákať čo najviac študentov," uviedol rektor STU. FEI STU informovala, že v rámci revitalizácie sa kompletne zrekonštruovala a zateplila fasáda budovy, osadili sa nové okná s modernými automatickými exteriérovými žalúziami a zrealizovali sa dažďové zvody a kanalizácia.
      

Zrekonštruovanú budovu s dekanom FEI Milošom Oravcom si prišli pozrieť aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorí navštívili aj labaratóriá FEI STU. "STU je jedna z tých najlepších univerzít. Som rád, že okrem vzdelania dávame mladým ľuďom aj druhý pocit, a to je vybavenie jednotlivých vysokých škôl," povedal minister školstva. Ako dodal, rezort školstva je pripravený žiadať balík financií z fondu obnovy, aby sa mohli rekonštruovať nielen materské a stredné školy, ale aj vysoké školy zvnútra. "Aby sme vytvárali prostredie pre študentov, aby sa v nich cítili dobre a dosahovali ešte lepšie výsledky," dodal minister.

 

Rekonštrukcia FEI STU / Zdroj: STU

      

V súčasnosti sa už podľa Oravca fakulta zameriava na revitalizáciu interiéru a je v procese verejného obstarávania na obnovu hlavnej chodby spájajúcej všetky bloky objektu a interiéru všetkých prednáškových sál, ktoré budú vybavené moderným didaktickým vybavením.
      

Cieľom projektu ACCORD je podpora spolupráce STU v Bratislave a Univerzity Komenského v Bratislave vo výskume a inováciách prostredníctvom koordinovaných investícií do výskumných a inovačných kapacít a súvisiacej infraštruktúry vysokoškolského vzdelávania.
 

Zdieľať na facebooku