Články: Pre študentov
O projekte

 

Mládežnícki lídri sa môžu uchádzať o pozície delegátov SR na svetových fórach

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 16. septembra (TASR) – Hoci mladí ľudia do 30 rokov tvoria približne polovicu svetovej populácie, sú len v nepatrnej miere zastúpení v rozhodovacích procesoch, ktoré určujú a ovplyvnia život súčasnej generácie mladých ľudí. Upozorňuje na to Slovenský inštitút mládeže Iuventa, ktorý zároveň dáva do pozornosti voľné miesta pre slovenských mládežníckych delegátov v štruktúrach svetových organizácií a globálnych združení.
      

Na stránke pracasmladezou.sk dáva do pozornosti možnosť obsadiť pozíciu mládežníckeho delegáta SR pri Organizácii Spojených národov (OSN) alebo pri Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO), takisto sa kandidáti zo Slovenska môžu uchádzať o miesto mládežníckeho delegáta SR pri Rade Európy či združení G8. "Tento zoznam nie je konečný, má slúžiť ako prehľad najznámejších pozícií v našom regióne," dodáva Iuventa.
      

V prípade zverejnených pozícií spresňuje požadované predpoklady i portfólio aktivít.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.