B. Gröhling: Chceme sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl

Podľa ministra by mal prísť v budúcom roku nový zákon o vysokých školách.
Podľa ministra by mal prísť v budúcom roku nový zákon o vysokých školách. / Foto: Pexels

Bratislava 14. júna (TASR) – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) tvrdí, že je potrebné sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl.
      

"Tým nenaznačujem, že budeme rušiť vysoké školy, ale určite budeme tlačiť na ich kvalitu, aby sa diverzifikovali a v prvom kvartáli budúceho roka by sme chceli priniesť nový zákon o vysokých školách," poznamenal Gröhling.
      

O prípadnom zániku vysokých škôl, či o tom, ktoré vysoké školy zaniknú, by mal podľa neho rozhodovať predovšetkým záujem študentov o štúdium. Reagoval tak na stredajšie (10. 6.) rozhodnutie vlády o odňatí štátneho súhlasu s pôsobením súkromnej vysokej školy s názvom Akadémia médií, odborná vysoká škola mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave.
      

Okrem 11 súkromných vysokých škôl na Slovensku ďalej pôsobí aj 20 verejných a tri štátne vysoké školy. Ďalších päť zahraničných vysokých škôl má oprávnenie ministerstva školstva poskytovať na území Slovenskej republiky vysokoškolské vzdelávanie podľa právnych predpisov štátu ich sídla. Súčasný zákon o vysokých školách prijali v roku 2002, odvtedy prešiel vyše 50 novelizáciami.

Zdieľať na facebooku