Žiadosti o štipendiá Národného štipendijného programu SR je možné podať do 18. mája

Žiadosti o štipendiá Národného štipendijného programu je možné posielať do 18. mája.
Žiadosti o štipendiá Národného štipendijného programu je možné posielať do 18. mája. / Foto: Bigstock

Žiadosti o štipendiá Národného štipendijného programu je možné posielať do 18. mája.

 

Bratislava 5. mája 2020 (TASR) – Možnosť podať žiadosť o štipendiá Národného štipendijného programu (NŠP) SR na študijné, výskumné alebo umelecké pobyty v akejkoľvek krajine sveta počas akademického roka 2020/2021 predĺžili do 18. mája. TASR o tom informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA).
      

S cieľom zmiernenia negatívnych dosahov opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa tiež upravili a zjednodušili podmienky predkladania žiadostí. Štipendiá NŠP sú určené pre študentov a doktorandov slovenských vysokých škôl a postdoktorandov pôsobiacich na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách s trvalým pobytom na Slovensku na pokrytie životných nákladov na pobyt. Podrobné informácie o programe, ako aj zmenách v rámci aktuálnej uzávierky, môžu uchádzači získať na webovej stránke programu www.stipendia.sk.
      

Študenti, doktorandi a postdoktorandi, ktorí majú trvalý pobyt v SR, sa môžu uchádzať v súvislosti s plánovaným študijným, výskumným či umeleckým pobytom v zahraničí aj o cestovný grant, teda o paušálny príspevok na financovanie cestovného. 
      

Vznik NŠP schválila vláda SR v roku 2005. Program je financovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, administratívne ho zabezpečuje SAIA. Doteraz bolo v rámci programu schválených 1691 štipendistov zo Slovenska na študijné a výskumné pobyty v rôznych krajinách sveta, z nich 1246 získalo aj cestovný grant, a vďaka tomuto programu mohlo realizovať svoje študijné p

Čítajte viac o téme: Štipendiá
Zdieľať na facebooku