Nitrianska univerzita má za sebou pilotné online skúšanie študentov

Online skúšky pozostávali z obhajoby písomnej práce a zo štátnej skúšky.
Online skúšky pozostávali z obhajoby písomnej práce a zo štátnej skúšky. / Foto: Pexels

 Nitra 22. apríla (TASR) - Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre má za sebou prvé online dizertačné skúšky. Pozostávali z obhajoby písomnej práce a zo štátnej skúšky. Na prenos poslúžil portál, ktorý katedra využíva aj pri online vyučovaní.
      

Skúšanými boli dvaja študenti. „Boli to také pilotné „koronaskúšky“. Aby všetko prebehlo bez problémov, dva dni pred dňom D si všetci spoločne odskúšali techniku i zdieľanie prezentácií,“ uviedla Jana Krajčovičová z UKF.
      

Online skúšku skladala aj doktorandka Nika Klimová. Výhodu online štátnic vidí v tom, že nemusela cestovať a skúšku absolvovala z pohodlia domova. Naopak, nevýhodou podľa nej je, že pri obhajobe a zdieľaní prezentácie nevidela skúšobnú komisiu. „Nemala som spätnú väzbu, ktorá je pri prezentácii často potrebná,“ skonštatovala.
      

Po odpovediach na otázky nasledovala neverejná časť, kedy sa skúšaný musel odpojiť a komisia vyhodnocovala jeho výkon. „Pripojila som sa po tom, ako som dostala SMS od predsedu komisie. Vtedy som sa dozvedela výsledok skúšky,” dodala Klimová.

Zdieľať na facebooku