Články: Pre študentov
O projekte

 

Študentky pedagogiky z Nitry učia počas pandémie žiakov základných škôl

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Na sociálnej sieti už vznikla podporná edukačná skupina. / Foto: Bigstock

Nitra 6. apríla 2020 (TASR) – Študentky Pedagogickej fakulty na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre pomáhajú v čase pandémie nového koronavírusu pri vzdelávaní žiakov základných škôl (ZŠ). Na sociálnej sieti už vznikla podporná edukačná skupina. Ako informovala UKF, jej cieľom je prinášať rôznorodé špeciálno-pedagogické aktivity, prístupy a hry pre deti s vývinovými poruchami učenia a prvákov na ZŠ.
      

„Každý pracovný deň študentky 2. a 3. ročníka špeciálnej pedagogiky a pedagogiky osôb s poruchami učenia pridávajú dve úlohy zamerané na fixáciu tvaru písmen, číslic a oblastí nevyhnutných na ďalšie efektívne vzdelávanie,“ uviedol Erik Žovinec z Katedry pedagogiky UKF.
      

Podľa jeho slov pandémia zasiahla všetky skupiny obyvateľov i celý školský systém. „Čierneho Petra dostali do rúk hlavne prváčikovia a prváčky našich základných škôl, ako aj žiaci s vývinovými poruchami učenia. Aj my na vysokých školách sme museli zmeniť systém, v ktorom sa učíme. Naďalej však chceme byť aktívnymi aktérmi vo vzdelávaní. Preto okrem online dištančného vzdelávania našich študentov a študentiek vznikla podporná edukačná skupina na sociálnej sieti,“ vysvetlil Žovinec.
      

Skupina študentiek špeciálnej pedagogiky na UKF v Nitre je tiež súčasťou portálu ministerstva školstva s názvom ucimenadialku.sk. „K aktuálnemu dňu má skupina vyše 750 členov. Aktívnou členkou a supervízorom celého online projektu je naša pedagogička Svetlana Síthová,“ dodal Žovinec.
 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.