Články: Pre študentov
O projekte

 

Výučba v letnom semestri na STU sa predlžuje, potrvá do 6. júna

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Skúškové obdobie na STU skončí 25. júla. / Foto: Bigstock

Bratislava 24. marca (TASR) - Výučba v letnom semestri aktuálneho akademického roka sa na Slovenskej technickej fakulte (STU) v Bratislave predĺži do 6. júna. Skúškové obdobie skončí 25. júla. Ak to bude nevyhnutné, skúšky a štátnice budú realizované tiež dištančne. STU o tom informuje na svojom profile na sociálnej sieti.
      

Transformácia procesu výučby z prezenčnej formy na dištančnú v dôsledku karanténnych opatrení priniesla praktické komplikácie aj obsahové obmedzenia výučby. "Stovky predmetov, študijných programov a tisíce študentov postupne nabehli na nové dištančné formy. Je zrejmé, že sa to nezaobišlo bez časových strát aj zmien v obsahu. Na to, aby sme tieto časové straty študentom a pedagógom kompenzovali a zabezpečili dostatočný priestor na riadne ukončenie výučbovej časti letného semestra, rektor STU Miroslav Fikar rozhodol o zmene harmonogramu letného semestra," uvádza STU. Výučba potrvá do 6. júna. Skúškové obdobie sa začne 8. júna a potrvá do 25. júla. Následne od 27. júla do konca augusta budú prázdniny.
      

"V tejto krízovej situácii je naším hlavným záujmom prijať také opatrenia a realizovať ich takým spôsobom, aby bol akademický rok 2019/2020 riadne ukončený v termíne 25. júla, a to najmä s prihliadnutím na študentov v končiacich ročníkoch. Ak to bude nevyhnutné, skúšky a štátnice budú realizované tiež dištančne," povedal rektor STU. Prípravu kompetencií v oblasti detailných zmien a usmernení v organizácii štúdia v letnom semestri majú dekani jednotlivých fakúlt.
      

Prezenčná výučba na všetkých univerzitách na Slovensku je prerušená minimálne do konca tohto týždňa. Dôvodom je zabránenie šírenia nového koronavírusu.
 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.