Ďalšie vysoké školy prerušili prezenčnú výučbu

Ďalšie tri vysoké školy a univerzity v Bratislave prerušujú pre nový koronavírus od pondelka (9. 3.) prezenčnú výučbu.
Ďalšie tri vysoké školy a univerzity v Bratislave prerušujú pre nový koronavírus od pondelka (9. 3.) prezenčnú výučbu. / Foto: Bigstock

 Bratislava 8. marca (TASR) – Ďalšie tri vysoké školy a univerzity v Bratislave prerušujú pre nový koronavírus od pondelka (9. 3.) prezenčnú výučbu. Ide o Ekonomickú univerzitu (EU) v Bratislave, Vysokú školu múzických umení (VŠMU) v Bratislave a Slovenskú zdravotnícku univerzitu (SZU) v Bratislave. Pedagogický proces bude zabezpečený formou samoštúdia alebo inou metódou. Rozhodli o tom rektori univerzít či krízový štáb.
      

Ekonomická univerzita prerušuje výučbu do 21. marca, a to na dennom aj externom štúdiu na prvom i druhom stupni štúdia na všetkých pedagogických pracoviskách, teda v Bratislave, Košiciach, Michalovciach i Virte. Rušia sa tiež všetky konzultačné hodiny študijných oddelení, referátov a pedagogických zamestnancov. "Odporúča sa študentom komunikovať s uvedenými oddeleniami a zamestnancami výhradne elektronickou formou alebo telefonicky," uvádza sa vo vyhlásení po nedeľnom zasadnutí krízového štábu.
      

Študentom sa taktiež odporúča, aby počas prerušenia výučby opustili študentské domovy, výnimkou sú zahraniční študenti. "V prípade výskytu nákazy v danom študentskom domove sa budú musieť študenti podrobiť karanténnemu režimu a daný študentský domov bude uzavretý," informuje ďalej univerzita na sociálnej sieti. S okamžitou platnosťou sa zakazujú návštevy v študentských domovoch univerzity.
      

V rovnakom termíne bude prerušená výučba aj na Univerzite tretieho veku a rušia sa všetky aktivity UTV organizované Ekonomickou univerzitou v Bratislave, a to vo všetkých vzdelávacích strediskách). Rušia sa tiež všetky hromadné podujatia organizované v priestoroch univerzity v Bratislave aj v Košiciach.
      

Na VŠMU bude prezenčná výučba prerušená do 14. marca, aj v tomto prípade sa má využiť pre zabezpečenie pedagogického procesu forma samoštúdia alebo iná vhodná metóda. Ako uvádza  univerzita na svojej webovej stránke, podrobnosti stanovia dekani fakúlt, pedagógovia poskytnú študentom potrebné informácie a podklady.
      

Rektorka zároveň odporúča študentom bývajúcim na internátoch, aby počas prerušenia prezenčnej výučby odišli domov, v prípade výskytu nákazy môžu byť internáty uzatvorené. Rušia sa tiež zasadnutia samosprávnych akademických orgánov a všetky hromadné podujatia v priestoroch VŠMU. O ďalšom postupe bude informovať vedenie univerzity v priebehu týždňa.
      

O prerušení prezenčnej výučby rozhodol aj rektora Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) Peter Šimko, a to do 21. marca. "Podrobnosti o ďalšej forme výučby a samoštúdia spresnia jednotliví dekani fakúlt," informoval TASR Peter Kimijan zo SZU s tým, že sa zároveň rušia zasadnutia vedeckých rád, akademických senátov a všetkých hromadných podujatí.
      

Prerušená prezenčná výučba na dva týždne bude aj na dvoch najväčších univerzitách na Slovensku – Univerzite Komenského (UK) v Bratislave a Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave.
      

Na Slovensku v nedeľu potvrdili ďalšie dva pozitívne prípady nového koronavírusu. Ide o jednu osobu z Bratislavy a druhú zo Senca. Na Slovensku je tak potvrdených spolu päť prípadov.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku