Zástupcovia vysokých škôl: Ani rozpočet na rok 2020 neumožní výraznejší rozvoj

  Foto: Unsplash

Bratislava 24. januára (TASR) - Ani rozpočet na rok 2020 neumožní vysokým školám výraznejší rozvoj. Zhodli sa na tom predstavitelia Slovenskej rektorskej konferencie (SRK), Rady vysokých škôl (RVŠ) a Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) na prvom tohtoročnom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v piatok v Bratislave. TASR o tom informovala Mária Čikešová zo SRK.
      

Prezident SRK Rudolf Kropil, predseda RVŠ Martin Putala a predseda ŠRVŠ Filip Šuran a podpredsedovia Anton Cvik a Matej Bílik sa na stretnutí dohodli, že pripravia spoločné priority na obdobie rokov 2020 až 2024 a predstavia ich verejnosti.
      

Témou stretnutia bol aktuálny vývoj vo vysokoškolskom sektore. Účastníci sa venovali najmä vysokoškolskej infraštruktúre a životnému štandardu študentov vrátane dofinancovania rekonštrukcie internátov. Účastníci diskutovali tiež o možnostiach, ako spomaliť odchod študentov na dlhodobé mobility do zahraničia a podporiť ich záujem o návrat. Zaoberali sa aj financovaním vysokoškolského vzdelávania, výskumu, vývoja a infraštruktúry.

Zdieľať na facebooku