Články: Pre študentov
O projekte

 

Nové predsedníctvo ŠRVŠ inaugurovali na valnom zhromaždení v Tvrdošíne

TASR
Autor článku
Foto: FB
Študentská rada vysokých škôl / Foto: FB

Tvrdošín 3. decembra (TASR) – Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) má nové predsedníctvo na obdobie rokov 2019 - 2022. Inaugurácia predsedu Filipa Šurana a ďalších členov predsedníctva sa uskutočnila minulý týždeň počas valného zhromaždenia v Tvrdošíne, kde zavítalo 54 delegátov reprezentujúcich väčšinu slovenských vysokých škôl. TASR o tom v utorok informovala podpredsedníčka ŠRVŠ pre vzťahy s verejnosťou Ema Petriková.
      

Na základe programového vyhlásenia predsedníctva na obdobie rokov 2019 až 2022 a diskusií, ktoré sa uskutočnili v rámci workshopov, si predsedníctvo definovalo úlohy na obdobie vo funkcii. Podľa Petrikovej vybrali tri priority, ktorým sa budú primárne venovať. Sú to študentská infraštruktúra a životný štandard študentov, ďalej zabezpečovanie kvality a odliv študentov do zahraničia. "Sledujúc trend odchodu mladých ľudí do zahraničia na školy porovnateľnej kvality je zámerom ŠRVŠ tento trend spomaliť a v dlhodobom horizonte v kooperácii s vysokými školami zastaviť," uviedla.
      

Predsedníctvo ŠRVŠ sa podľa Petrikovej bude snažiť nadviazať na doterajšie aktivity členov predsedníctva a pokračovať v ich dobrej práci, ktorá sa odrazila na viacerých dosiahnutých úspechoch v posledných troch rokoch.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.