Články: Pre študentov
O projekte

 

Univerzita Komenského sa umiestnila v prvej štvorstovke moskovského rebríčka

TASR
Autor článku
Foto:pexels
  Foto:pexels

Bratislava 17. októbra (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave sa v moskovskom rebríčku umiestnila z 1200 univerzít zo 79 krajín sveta na 351. - 400. mieste. Potvrdila tým líderskú pozíciu medzi slovenskými vysokými školami. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.
      

Celkové hodnotenie univerzít je zamerané na tri oblasti, a to vzdelávanie, vedu a vplyv univerzity na spoločnosť. V rebríčku sa okrem UK nachádzajú ešte dve slovenské vysoké školy – Slovenská technická univerzita v Bratislave (701. – 800. miesto) a Technická univerzita v Košiciach (1001. – 1100. miesto). Na prvých troch priečkach moskovského rebríčka sa nachádzajú tri americké univerzity. Lídrom sa stala Harvardova univerzita.
      

Metodológiu a zoznam kritérií rebríčka posudzovalo 25 expertov na terciárne vzdelávanie zo 16 krajín sveta. V rebríčku sa nachádzajú univerzity, ktoré dosiahli vedúce postavenie v globálnych univerzitných rebríčkoch alebo národných akademických rebríčkoch. "UK zaznamenala v tomto roku v hodnotení svetových či domácich rebríčkov viaceré úspechy, pričom sa v nich umiestňuje ako najlepšia, prípadne jediná slovenská univerzita," dodala Miller.  

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.