Projekty internetového vzdelávania sa budú môcť uchádzať o podporu

  Foto: Bigstock

Bratislava 26. septembra (TASR) - Projekty zamerané na internetové vzdelávanie a kybernetickú bezpečnosť sa budú môcť od 30. septembra uchádzať o podporu v celkovej výške 100.000 eur z fondu SK-NIC. Informoval o tom PR manažér spoločnosti Darius Hatok.
      

"Ľudia sú denne konfrontovaní hrozbou kybernetických útokov. Nie je to výmysel z akčných filmov, hacknutie účtu k e-mailu alebo zablokovanie notebooku sú bežnou realitou. Budeme preto veľmi radi, ak sa práve prostredníctvom tejto výzvy prihlásia uchádzači a projekty, ktoré zvýšia bezpečnosť a informovanosť o virtuálnom priestore," uviedol riaditeľ spoločnosti Peter Bíro.
      

Jednotlivé projekty môžu získať podporu od 2500 do 10.000 eur. Musia však splniť podmienky výzvy a potvrdiť ich musí aj Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Uchádzači o finančnú podporu získajú všetky potrebné informácie na webe spoločnosti SK-NIC a zároveň na webe Nadácie Pontis, ktorá je poverená procesom zberu žiadostí a vyhodnocovaním projektov.

Zdieľať na facebooku