Články: Pre študentov
O projekte

 

Na Univerzite Komenského bude študovať viac ako 420 zahraničných študentov

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Zahraniční študenti vyhľadávajú aj štúdium na Slovensku. / Foto: Bigstock

Bratislava 17. septembra (TASR) – Na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave bude v zimnom semestri nového akademického roka 2019/2020 študovať viac ako 420 zahraničných študentov. Informuje o tom UK na svojej internetovej stránke.
      

Zahraniční študenti prišli na Slovensko študovať v rámci programu Erasmus+, na základe bilaterálnych dohôd, vládnych štipendií. Ako uvádza univerzita, počas celého akademického roka zostane študovať na škole 152 cudzincov.
      

Študenti sa počas prvého týždňa na Slovensku okrem rôznych sprievodných aktivít zúčastnia aj intenzívneho kurzu slovenčiny, ale dozvedia sa aj zaujímavosti a reálie o Slovensku. Okrem toho sa tiež naučia orientovať na fakultách univerzity, na ktorých budú študovať.
      

"Celkovo najradšej na našu univerzitu prichádzajú za štúdiom zahraniční študenti zo Španielska (130), Talianska (76), Portugalska (54) či Francúzska (36)," uvádza sa na webe najväčšej slovenskej univerzity. Cudzinci sú však z rôznych kútov sveta, napríklad z Japonska, Turecka alebo Nemecka. Najviac študentov bude študovať na Fakulte managementu UK (185), za ňou nasleduje Lekárska fakulta UK (46).
      

Nový akademický rok sa na UK začína v pondelok 23. septembra.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.