Články: Pre študentov
O projekte

 

Univerzita sv. Cyrila a Metoda vynovila študentský internát

TASR
Autor článku
Foto: UCM
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave / Foto: UCM

Trnava 3. septembra (TASR) - Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM) sa pripravila na nadchádzajúci akademický rok rekonštrukciou jedného z poschodí študentského domova na Námestí Jozefa Herdu v Trnave. Obnovou prešlo 40 z celkovej kapacity 196 izieb ubytovacieho zariadenia.
      

Táto investícia UCM vo výške okolo 110.000 eur pritom štvornásobne prekročila účelovú dotáciu na internáty, ktorú univerzite poskytla vláda SR v uplynulom roku vo výške 27.000 eur. "Celé štvrté poschodie internátu bolo renovované – vymaľovali sme chodby, položená bola nová podlahová krytina v spoločných priestoroch i na izbách, vymenili sme nábytok – postele, skrine, skrinky, stoly, stoličky, ktorý už bol silne opotrebovaný a nevyhovoval dnešným požiadavkám. Študenti sa môžu tešiť na čisté a moderné priestory," uviedla pre TASR vedúca oddelenia práce s verejnosťou UCM Jana Štefánková.
      

Okrem toho UCM po nástupe nového rektora Romana Boču zainvestovala v uplynulom akademickom roku zhruba rovnaký objem finančných prostriedkov i do ďalších študentských priestorov. "Vznikla tzv. free zóna, moderný priestor pre štúdium a oddych i s kuchynkou pre prípravu nápojov a drobného občerstvenia, tiež študovňa pre študentov fakulty prírodných vied z výhradne ekologických materiálov, ďalšia študovňa a oddychová miestnosť priamo v priestoroch internátu pre využitie nielen ubytovaných. Zároveň boli v súlade so zákonom na všetkých bunkách študentského domova vymenené dvere za protipožiarne,“ dodala Štefánková.
      

Investovaním vlastných finančných prostriedkov vedenie univerzity, ako doplnila, potvrdilo odhodlanie budovať modernú univerzitu nielen po stránke vzdelávania a študijných programov, ale aj servisu a podmienok. "V ďalšom období je v pláne dokončenie obnovy študentského domova, rozšírenie jeho kapacity, modernizácia a rekonštrukcia ďalších priestorov pre voľnočasovú, záujmovú, umeleckú a športovú činnosť vysokoškolákov," informovala Štefánková.
      

UCM poskytuje vzdelanie na štyroch fakultách – prírodných vied, masmediálnej komunikácie, sociálnych vied, filozofickej fakulte a na Inštitúte fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Študentský internát
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.