http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

SPU v Nitre ponúka seniorom štúdium na Univerzite tretieho veku

TASR
Autor článku
Foto: Unsplash
  Foto: Unsplash

Nitra 5. augusta (TASR) – Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre ponúka aj v budúcom akademickom roku štúdium pre seniorov. Tí sa môžu na Univerzitu tretieho veku (UTV) prihlasovať do konca augusta.

      

SPU im ponúka jedno- až trojročné štúdium v 11 odboroch. Študenti v seniorskom veku sa môžu vzdelávať v oblasti ovocinárstva, záhradníctva, ale aj účtovníctva či informatiky. Medzi študijnými odbormi sú aj angličtina, pohybovo-relaxačné cvičenia a viazanie a aranžovanie kvetín. V akademickom roku 2019/2020 k nim pribudne nový odbor venovaný aromatickým a liečivým rastlinám.
      

Programy pre seniorov zabezpečujú učitelia a vedeckí pracovníci fakúlt SPU v spolupráci s odborníkmi z praxe. „Štúdium na UTV prebieha formou záujmového nekvalifikovaného štúdia v rôznych dĺžkach. Po ukončení je absolventom slávnostne odovzdané osvedčenie o jeho absolvovaní,“ informovalo vedenie univerzity. 
 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.