http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Absolventi Rakúsko-slovenskej školy v Nitre spoznajú Slovensko i ľudové tance

TASR
Autor článku
Zdroj: wikipedia
  Zdroj: wikipedia

Nitra 16. júna (TASR) – V Nitre sa bude počas júla konať Rakúsko-slovenská letná škola. V priebehu 7. a 20. júla sa na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre stretnú tri desiatky študentov a mladých akademikov zo slovenských a rakúskych vysokých škôl.
      

Počas letnej školy sa zdokonalia v nemeckom aj slovenskom jazyku. „Spoznajú bližšie dejiny, kultúru a pamätihodnosti Slovenska a dozvedia sa niečo viac o svojom geografickom susedovi,“ informovali organizátori.
      

Rakúsko-slovenskú letnú školu bude okrem jazykového kurzu a odborných prednášok tvoriť aj bohatý sprievodný program. „Účastníkov čaká prehliadka Nitry, výstup na Zobor, návšteva Topoľčianok, výlet do Komárna a Kolárova, zaujímavé prednášky i vyučovanie slovenských ľudových tancov,“ doplnili organizátori.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.