Vzdelávací program Nexteria Leadership Academy ukončilo 21 absolventov

  Foto: Bigstock

Bratislava 11. júna (TASR) – Desiaty ročník vzdelávacieho programu Nexteria Leadership Academy (NLA) ukončilo v týchto dňoch 21 absolventov. Ide o trojročný vzdelávací program, ktorý pripravuje novú generáciu ľudí, ktorí chcú zostať na Slovensku a aktívne prispieť k jeho zmene. TASR o tom informovala Terézia Dominika Lukáčová, študentka druhého ročníka NLA.
      

Prvý rok v NLA je zameraný na osobný rozvoj, hodnoty a nasmerovanie študenta. Vďaka workshopom, diskusiám a osobnému mentoringu pomáha študentovi posúvať sa vpred v oblasti, ktorej sa chce v živote venovať. Počas druhého ročníka sa štúdium špecializuje na líderské a manažérske schopnosti. Tretí rok je špeciálny tvorbou vlastného projektu, vďaka ktorému mení svoje okolie k lepšiemu. 
      

Podľa Lukáčovej dopĺňajú všetky tri ročníky projekty v praxi vo významných firmách na Slovensku, kde študenti pomáhajú vedeniu firmy zlepšovať ich produkty a služby, a tak prinášať do firiem pohľad mladého a inovatívneho človeka. "Študentom dáva Nexteria možnosť desať rokov zostať študovať na Slovensku a k tomu sa stretávať s talentmi, robiť projekty pre významné firmy a najmä byť v komunite ľudí s rôznorodým zameraním, ktorých spája motivácia pomáhať našej krajine rásť a raz obsadzovať miesta na vysokých pozíciách v štátnej či súkromnej sfére," uviedol Tomáš Hasala z Nexterie. 
      

"Študovala som na strednej škole v Dánsku. Po návrate domov som chcela vytvoriť podobné vzdelávanie, aké som zažila v severskej krajine, ale taktiež som chcela nájsť komunitu aktívnych ľudí, do ktorej budem patriť a ktorá ma bude inšpirovať, motivovať a posúvať ďalej," uzavrela Lukáčová, ktorá popri strednej škole založila program neformálneho vzdelávania I AMbitious. 

Zdieľať na facebooku