O deti študentov a zamestnancov TnUAD sa postarajú v školskom detskom kútiku

  Ilustračné foto: Bigstock

Trenčín 21. januára (TASR) – Zosúladenie rodičovstva so študentskými a pracovnými povinnosťami je hlavným cieľom vytvorenia detského kútika v priestoroch Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne. Kvalifikovaný personál bude poskytovať krátkodobú starostlivosť pre deti od troch do 12 rokov.


Ako informovala hovorkyňa TnUAD Lucia Petríková, detský kútik bude prevádzkovaný v zmodernizovaných a plne vybavených priestoroch Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov v Trenčíne a otvorenie je naplánované na marec tohto roku.

 

„Kapacita detského kútika je 21 detí, pričom bude vytvorený priestor aj pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Personál bude mať za úlohu nielen stráženie detí, ale aj pripravovať rôzne aktivity. Prevádzka bude flexibilná a bude odzrkadľovať reálne potreby rodičov z radov zamestnancov a študentov školy. V prvej etape bude detský kútik fungovať počas pracovných dní a prihlasovať sa bude vopred, v prípade potreby a voľnej kapacity bude prijaté aj neprihlásené dieťa,“ uviedla Petríková.

 

Vytvoreniu detského kútika predchádzal prieskum na univerzite, ktorý sa stretol so záujmom a najmä študenti berú túto možnosť ako veľkú pomoc, keď potrebujú ísť na skúšku alebo prednášku. Rozpočet projektu je 156.828 eur, z toho nenávratný finančný príspevok zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu je 141.146 eur.

Zdieľať na facebooku