Mládežníckym delegátom Slovenska v OSN sa stal Dominik Povražník

Dominik Povražník bude počas roka zastupovať v OSN slovenskú mládež.
Dominik Povražník bude počas roka zastupovať v OSN slovenskú mládež. / Zdroj: OSN

Bratislava 27. júla (TASR) - Mládežníckym delegátom Slovenska v Organizácii spojených národov (OSN) sa stal Dominik Povražník. Tento rok bude reprezentovať slovenskú mládež na pôde OSN a zároveň bude odovzdávať nadobudnuté skúsenosti mladým ľuďom na Slovensku. TASR o tom informovalo ministerstvo školstva.


Dominika Povražníka vybrali spomedzi 32 uchádzačov. "Je pre mňa veľkou cťou, že som bol nominovaný reprezentovať slovenskú mládež na medzinárodnej scéne. Vnímam to ako veľkú zodpovednosť a záväzok verejnej služby, počas ktorej budem pracovať na zreteľnom zlepšení postavenia mladých ľudí v rozhodovacích procesoch ako na lokálnej, tak na regionálnej, národnej a aj medzinárodnej úrovni," povedal Povražník.


Nový mládežnícky delegát pracuje v organizácii Vyšehrad za ciele trvalo udržateľného rozvoja (V4SDG) a študuje na magisterskom stupni medzinárodné vzťahy na Masarykovej univerzite v Brne. Riadil a organizoval viacero simulovaných komisií v rámci modelových zasadaní OSN.


V rámci svojho mandátu by sa chcel na Slovensku venovať dezinformáciám a spôsobom, ako sa im brániť a tiež šíriť povedomie o cieľoch udržateľného rozvoja. Považuje za potrebné dať mladým ľuďom nielen technológie a možnosti ich využívať, ale hlavne znalosti, ktoré im pomôžu ich správne používať, čerpať z nich informácie, vďaka ktorým budú vedomostne rásť. "A zároveň si rozšíria svoje obzory, aby vedeli, že každá ich činnosť má vplyv na okolitý svet, ktorý zmenou svojho správania môžu meniť k lepšiemu a inkluzívnejšiemu pre všetkých," doplnil.

 

Možnosť zapojiť sa do Programu mládežníckeho delegáta SR v OSN prinieslo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Asociáciou krajských rád mládeže (AKRAM).

Zdieľať na facebooku