http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Záujemcovia sa môžu uchádzať o štipendiá na štúdium a jazykové kurzy v Nemecku

TASR
Autor článku
Foto: Shutterstock
  Foto: Shutterstock

Bratislava 15. novembra (TASR) - Vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a výskumní pracovníci sa môžu uchádzať o štipendiá na rôzne typy pobytov v Nemecku. Štipendiá udeľuje Nemecká akademická výmenná služba (DAAD). Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.
DAAD poskytuje štipendiá na študijné, výskumné a umelecké pobyty a štipendiá na letné jazykové kurzy. Študijné štipendiá sú určené študentom a absolventom vysokých škôl. Výskumné štipendiá sú pre doktorandov, mladých vedeckých a pedagogických pracovníkov, bývalých štipendistov DAAD a záujemcov o celé doktorandské štúdium v Nemecku.
V kategórii štipendií pre umelecké odbory existujú študijné štipendiá pre absolventov umeleckých vysokých škôl. Letné kurzy sú určené študentom vysokých škôl.
V prípade schválenia žiadosti štipendista získava grant na pokrytie životných nákladov. Žiadosti o umelecké štipendiá sa podávajú do 30. novembra a o štipendiá na letný jazykový kurz v Nemecku do 1. decembra.
Podrobné informácie o podmienkach udelenia štipendia, ako aj o spôsobe podania žiadosti, nájdu záujemcovia na portáli neziskovej organizácie Saia, ktorá administruje výber uchádzačov zo Slovenska.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Štipendiá
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.