EU v Bratislave opäť usporiadala Letnú školu pre študentov z Mexika

EU v Bratislave opäť usporiadala Letnú školu pre študentov z Mexika
EU v Bratislave opäť usporiadala Letnú školu pre študentov z Mexika / Foto: Big Stock

Bratislava 30. júna (TASR) - Ústav medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity (EU) v Bratislave už po trinásty raz pripravil Letnú školu pre študentov z Technologického inštitútu v mexickom Monterrey (TEC - Monterrey), s ktorým univerzita už roky spolupracuje.
Letná škola sa začne v pondelok 3. júla a potrvá do 28. júla. V tomto roku organizátori očakávajú 61 účastníkov z Mexika.
"Letná škola pozostáva z dvoch programov: Ako robiť obchod v strednej Európe a Marketing v strednej Európe," povedala pre TASR organizačná pracovníčka Ústavu medzinárodných vzťahov EU a tajomníčka občianskeho združenia Priatelia Mexika v SR Dana Pašteková.
Ako spresnila, študenti sa budú zúčastňovať na prednáškach i praktických cvičeniach zameraných na uvedené témy, navštívia Národnú banku Slovenska a ďalšie inštitúcie. Ku koncu Letnej školy študenti predložia záverečné práce, ktoré budú vyhodnotené a dostanú certifikáty o jej absolvovaní.
"Okrem akademického programu sme pre mexických študentov z TEC Monterrey pripravili aj prehliadku Bratislavy a jej historických pamiatok a exkurziu po Slovensku. Mladí ľudia z Mexika navštívia Červený Kameň, Modru, kde sa zoznámia s tradičnou modranskou majolikou, v Pezinku si prezrú Malokarpatské vinohradnícke múzeum. Na východnom Slovensku navštívia Levoču, Spišský hrad, Ľubovniansky hrad, Pieniny, Červený Kláštor. Spoznajú aj Vysoké Tatry, kde zavítajú na Štrbské pleso, Skalnaté pleso a iné miesta. Potom odcestujú do Ružomberka a na záver do Banskej Bystrice, kde navštívia Múzeum SNP," informovala Pašteková.
Doteraz sa v Letnej škole Ústavu medzinárodných vzťahov EU v Bratislave vystriedalo vyše 400 mexických študentov.

Zdieľať na facebooku