Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2016 je Tomáš Brngál

Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2016 je Tomáš Brngál
Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2016 je Tomáš Brngál / Foto: Archív TB

Bratislava 4. decembra (TASR) – Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2016 je Tomáš Brngál z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Ten sa stal zároveň aj nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Award“.
Slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu sa uskutočnilo vo štvrtok (1.12.) v Bratislave. Jeho cieľom je podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Organizátorom je JCI Slovensko, spoluvyhlasovateľom Slovenská obchodná a priemyselná komora.
Výkonný predseda mimovládnej organizácie Marián Meško vysvetlil, že ich snahou je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia na vysokej školy. „Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode, ako zvyšovať zamestnanosť absolventov vysokých škôl na Slovensku,“ ozrejmil.
Spomedzi 39 prihlásených mladých študentov - podnikateľov vybrala odborná komisia päť finalistov so zaujímavými podnikateľskými príbehmi. Okrem absolútneho víťaza Tomáša Brngála aj Lukáša Fertaľa z Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, Matúša Krajčiho a Mareka Plachého, oboch z Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre, a tiež Michala Predajňu z Právnickej fakulty UK v Bratislave.
Víziou absolútneho víťaza Tomáša Brngála je inovovanie štúdia medicíny pomocou virtuálnej a rozšírenej reality, čo by ho malo zjednodušiť, zefektívniť a spraviť zaujímavejším. Brngál prišiel s nápadom vytvoriť VR Anatomy - virtuálnu učebňu anatómie, čiže simulovanú pitevňu, kde môžu študenti študovať časti ľudského tela v 3D. Jeho startupový tím, z ktorého by malo vyrásť vývojárske štúdio, má dnes už 14 ľudí.
Jednou z troch udeľovaných hlavných cien je aj cena ministra školstva za najzaujímavejší nápad študenta – podnikateľa. Tú získal Matúč Krajčí, ktorý je popri štúdiu na SPU v Nitre tiež samostatne hospodáriacim roľníkom.

Čítajte viac o téme: Súťaž
Zdieľať na facebooku