Pri vysokoškolskom vzdelávaní sa chce P. Plavčan inšpirovať aj Maďarskom

Minister školstva Peter Plavčan sa chce v oblasti vysokoškolského vzdelávania inšpirovať aj Maďarskom, kde tunajšie univerzity spravili v poslednom čase kvalitatívny pokrok.
Minister školstva Peter Plavčan sa chce v oblasti vysokoškolského vzdelávania inšpirovať aj Maďarskom, kde tunajšie univerzity spravili v poslednom čase kvalitatívny pokrok. / Foto: Shutterstock

Bratislava 20. októbra (TASR) – Minister školstva Peter Plavčan sa chce v oblasti vysokoškolského vzdelávania inšpirovať aj Maďarskom, kde tunajšie univerzity spravili v poslednom čase kvalitatívny pokrok. Uviedol to šéf rezortu školstva po dnešnom rokovaní s ministrom Maďarska pre ľudské zdroje Zoltánom Balogom.
"V Maďarskej republike v oblasti vysokoškolského vzdelávania v ostatných rokoch nastali pomerne významné zmeny. Viem, že mnohé univerzity sa materiálne dobudovali, ale tak isto zvýšili svoju kvalitu z hľadiska medzinárodného porovnania,“ uviedol Plavčan. So svojím maďarským partnerom dnes diskutoval aj o otázkach spojených s regionálnym školstvom, so vzdelávaním národnostných menšín, ale aj športom.
Podľa Baloga by niektoré maďarské univerzity rady presmerovali svoje vzdelávacie aktivity aj na univerzitu do Komárna. Ide najmä o oblasť manažmentu, ekonomiky a výchovy zdravotníkov. "Okrem toho pre nás oboch je veľmi dôležitá oblasť základných, respektíve stredných škôl. Obaja podporujeme snahu, aby boli zachované aj málotriedne školy, respektíve tie školy, kde je v jednotlivých triedach málo žiakov,“ dodal Balog. Podľa jeho slov ide totiž o otázku, ktorá sa týka národnostného školstva ako na Slovensku, tak aj v Maďarsku.

Zdieľať na facebooku