Na štyroch fakultách TU vo Zvolene študuje tento rok 3000 študentov v 99 programoch

Technická univerzita vo Zvolene otvorila 99 programov
Technická univerzita vo Zvolene otvorila 99 programov / Foto: FB

4.10.2016 |

Zvolen 4. októbra (TASR) – Technická univerzita (TU) vo Zvolene začala v týchto dňoch akademický rok 2016/2017 na svojich štyroch fakultách s viac ako 3000 študentmi v 99 študijných programoch vo všetkých troch stupňoch štúdia. Pre štúdium na TU sa aj tento rok rozhodlo viac ako 100 zahraničných študentov, najmä z Česka a Ukrajiny.
Najžiadanejšími bakalárskymi študijnými programami sú protipožiarna ochrana a bezpečnosť, ekonomika a manažment podnikov v drevospracujúcom priemysle a lesníctvo.
TU podporuje zlepšovanie jazykových kompetencií študentov, a to aj prostredníctvom zvyšovania počtu študentov vysielaných na zahraničné študijné mobility, praxe a stáže. TU sa okrem programu Erasmus+ zameriava aj na pôsobenie v iných medzinárodných programoch a sieťach, najmä v programe CEEPUS. Rozvíja sa aj spolupráca s Čínskou ľudovou republikou. Od zimného semestra tohto akademického roka TU v spolupráci s Konfuciovým inštitútom pri Univerzite Komenského otvorí Konfuciovu učebňu, v ktorej ponúkne výučbu čínskeho jazyka pre študentov a zamestnancov.
"Čaká nás veľa ďalšej práce. Zásadným cieľom je udržať si status univerzitnej vysokej školy, ktorý sme pred rokom v komplexnej akreditácii získali," povedal pri príležitosti slávnostného otvorenia akademického roka prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor TU Rudolf Kropil.
Nový akademický rok 2016/2017 začal na TU v znamení jubileí. Fakulta ekológie a environmentalistiky oslávila 25. výročie a Fakulta environmentálnej a výrobnej techniky oslávila 20. výročie svojho vzniku.

Zdieľať na facebooku