Študenti externého štúdia Ekonomickej univerzity budú študovať online formou

  Foto: Peter Olexa / Pexels

Bratislava 27. septembra (TASR) - Študenti externého štúdia Ekonomickej univerzity v Bratislave budú v zimnom semestri akademického roka 2022/2023 študovať online formou. Dôvodom je realizácia opatrení súvisiacich s energetickými úsporami počas víkendov, ale aj počet študentov na externom štúdiu. Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou Ekonomickej univerzity v Bratislave Miroslav Horňák.
      

"Výučba na externom štúdiu sa realizuje v sobotu a opatrenie sa dotýka približne 150 študentov externej formy štúdia na prvom a druhom stupni štúdia, čo je približne dve percentá všetkých študentov," priblížil Horňák. Títo študenti študujú na rôznych fakultách a v rôznych študijných programoch, preto je podľa slov Horňáka neefektívne zabezpečovať počas víkendu prevádzku univerzity v hlavnom meste v plnom režime.
      

Ekonomická univerzita v Bratislave sa v tomto roku podľa Horňáka vyrovnáva s 3,7-násobným zvýšením cien za dodávku plynu oproti roku 2021. "Zároveň v roku 2023 očakávame skokové navýšenie cien za dodávku elektrickej energie, ako aj zvýšenie nákladov za dodávky tepla a vody. Na dofinancovanie zvýšených nákladov na energie potrebujeme sumu približne 1,5 milióna eur," konkretizoval. V súvislosti s neustálym poklesom dotácie ministerstva školstva verejným vysokým školám je táto suma podľa univerzity nevyhnutná na zabezpečenie základného chodu školy.
      

Ako uzavrel Horňák, Ekonomická univerzita v Bratislave realizuje priebežné operatívne opatrenia súvisiace s úsporou elektrickej energie, spotrebou tepla a spotrebou vody.
 

Zdieľať na facebooku