Rails Girls: Dievčatá sa na Mikuláša naučia programovať aplikácie

  

Svet IT a programovania patrí aj ženám. V piatok a sobotu 5.- 6. decembra sa v novom co-workingovom centre Impact Hub Bratislava na Hviezdoslavovom námestí koná svetový programátorský workshop Rails Girls pre dievčatá, kde majú možnosť naučiť sa tvoriť webové aplikácie v populárnom jazyku Ruby.

 

 

 

 

 

Rails Girls je podujatie, ktoré sa koná každý víkend v roku v rôznych mestách po celom svete. Na Slovensko zavíta už po druhýkrát a organizuje ho škola programovania Learn2Code a projekt Aj Ty v IT. Minuloročné podujatie vyvolalo veľký záujem a zúčastnilo sa ho takmer 50 dievčat pod vedením 15 mentorov.

Radovan Debnár, co-founder Learn2Code: „Tak ako nám pomohli na začiatku skúsenosti od iných, chceme aj my odovzdať naše poznatky ďalej, začínajúcej generácii programátoriek. V rámci svetovej iniciatívy Rails Girls už po druhý raz ďalším dievčatám na Slovensku bezplatne poskytneme základné zručnosti, aby mohli začať realizovať svoje nápady prostredníctvom jazyka Ruby. Našim cieľom je posúvať vzdelanie v oblasti IT a programovania  u nás na vyššiu úroveň a vieme, že k tomu môžu prispieť aj ženy.“

Workshop je určený pre úplné začiatočníčky v oblasti programovania. Jeho cieľom je podporiť záujem o programovanie u nežnejšieho pohlavia a ukázať, že programovanie nie je výlučne mužská záležitosť. Pre ženy nie je náročné ho zvládnuť a využiť pre vlastný rozvoj či kariéru. Programovanie im umožní realizovať vlastné nápady či rozumieť požiadavkám z tejto oblasti v rozličných projektoch, ktoré takto zvládnu ľahšie manažovať.

 

IT sa netreba báť

Tento rok vyšiel workshop symbolicky na Mikuláša a atmosféru tohto špeciálneho dňa organizátori čiastočne premietnu aj do obsahu podujatia. Vlani sa Rails Girls konali v auguste. Podujatia sa zúčastnila Baška Klimek, ktorá si naň spomína ako na akciu, ktorá mala zmysel. “Rails Girls bol workshop v pravom zmysle slova. Žiadna nudná a zbytočná teória. Najprv vysvetlenie o čo ide, ako to spraviť a potom aj reálne skúšanie. K pohodovej  atmosfére prispeli aj špičkoví lektori. Nie každá z nás musí byť hneď programátorka, ale netreba sa báť spoznať svet IT. Vedieť sa v ňom orientovať je v praxi veľké plus,” povedala Klimek.

Programovací jazyk Ruby je rýchlo napredujúci populárny jazyk, ktorý prináša široké možnosti uplatnenia, sebarealizácie a učí samostatnosti. Lektormi workshopu Rails Girls sú programátori a developeri s bohatými skúsenosťami s vedením kurzov v škole programovania Learn2Code. Zároveň sa účastníčkam naskytne šanca rozšíriť slovenskú IT komunitu. Vyvrcholením programu bude vytvorenie webovej aplikácie, na ktorej si dievčatá najlepšie otestujú nadobudnuté vedomosti a konfrontujú ich s požiadavkami z praxe.

 

Viac informácií o celosvetovej iniciatíve Rails Girls nájdete tu.

Hlavný Workshop bude prebiehať 6.12.2014 v čase 10:00 - 13:00 a 15:00 - 18:00.

 

 

Zdieľať na facebooku