Medzinárodné vzdelanie pre študentov priamo v Bratislave

  

Koľkokrát ste si povedali, že naučiť sa jazyk je najľahšie v zahraničí? V medzinárodnom prostredí, kde sa inak ako anglicky nedorozumiete, sa jazyk učí najprirodzenejšie. Nie každý má prostriedky na cestovanie alebo na drahé jazykové kurzy u nás na Slovensku. Preto je tu príležitosť pre študentov, ako sa zlepšiť v angličtine a zároveň zažiť medzinárodné prostredie  priamo v Bratislave. Projekt s názvom „Me, myself and I“.

 

Toto leto sa koná už druhý ročník projektu, ktorý je určený stredoškolských a  vysokoškolským študentom. Trvá dva týždne a prebieha v anglickom jazyku. Medzinárodné prostredia vytvoria zahraniční lektori z krajín celého sveta ako Mexiko, Brazília, Fínsko, Rusko, Egypt, ale aj Čína, Tajvan a iné. Me, myself and I je zameraný hlavne na praktické skúsenosti, pretože to je to, čo mladým ľuďom vo vzdelaní chýba. „Počas prvého týždňa sme sa venovali skôr teoretickým veciam, ale v každej časti bola aj prax, na ktorú som sa vždy tešil najviac,“ povedal Tomáš (20 rokov).

 

Prostredníctvom interaktívnych tréningov a praktických cvičení si účastníci cibria tzv. mäkké zručnosti. Čiže sa naučia veci ako časový manažment, naučia sa prezentovať pred publikom, zlepšia si komunikačné schopnosti, vyskúšajú si tímovú prácu na projektoch a podobne. Všetky tieto zručnosti môžu využiť v škole, v osobnom živote i neskôr v zamestnaní.  Okrem toho spoznajú nových ľudí, získajú zahraničné kontakty a študenti z iných častí Slovenska poznajú naše hlavné mesto.

 

Projekt Me, myself and I sa uskutoční v dvoch turnusoch. Prvý prebieha od 8.7. do 19.7. a druhý od 29.7. do 9.8. v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Jeden turnus stojí 5 eur. Prihlásiť sa študenti môžu online na stránke www.uzileto.weebly.com. Me, myself and I organizuje študentská organizácia AIESEC Bratislava.

Čítajte viac o téme: Efektívne učenie, Kurzy | Školenia
Zdieľať na facebooku