Študenti UNYP vyhrali CFA Institute Research Challenge 2014

University of New York in Prag
Sponzorovaný článok
  

Tím piatich študentov UNYP vyhral prestížnu CFA Research Challenge 2014 už druhý rok po sebe. UNYP ako víťazný tím bude reprezentovať Českú republiku v regionálnom európskom finále v Taliansku, ktoré sa bude konať v apríli.

Konkrétne to sú študenti Renata Ďurčová (vedúca tímu), Filip Kunčar, Sofia Khaydari, Martina Tamchynová a Martin Kotchera. Porazili tímy z Karlovej univerzity v Prahe, Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne a z Vysokej školy banskej  - Technickej univerzity Ostrava. Víťazi boli slávnostne ocenení na 12. výročí CFA Society Forecasting Dinner 2014. Pozrite si video zo slávnostnej večere.

Tlačová správa CFA Research Challenge

Univerzita New York in Prague obhájila prvé miesto v prestížnej súťaži. V apríli bude reprezentovať ČR v rámci európskeho kola v Miláne.

Sofia KhaydariPraha 30. januára 2014 - Už štvrtýkrát sa stretli študenti vysokých škôl v národnom kole medzinárodnej súťaže CFA Institute Research Challenge 2014. Absolútnymi víťazmi sa opäť stali študenti Univerzity New York in Prague a obhájili tak víťaznú pozíciu univerzity z minulého roku. Tohto ročníka sa zúčastnili štyri tímy z prestížnych univerzít pôsobiacich v Česku.

Súťažiaci stáli pred neľahkou úlohou spracovať finančnú analýzu spolu s investičnými odporúčaniami na akcie Komerčnej banky. Finálna obhajoba prebiehala pred porotou tvorenou investičnými odborníkmi s mnohoročnou praxou v investičnom odbore. Tí posudzovali nielen celkové spracovanie analýzy, ale aj schopnosť výsledky profesionálne odprezentovať.

Víťazný tím tak postupuje do regionálneho európskeho finále, ktoré sa uskutoční v apríli v talianskom Miláne; celosvetové finále sa bude konať v Bangkoku v Thajsku.

Súťaž v ČR organizuje spoločnosť CFA Society Czech Republic združujúca v našej republike a na Slovensku držiteľov a kandidátov na titul CFA (Chartered Financial Analyst®). “Aj tento rok sme boli veľmi spokojní s vysokou úrovňou predvedených prác, bodové hodnotenie bolo medzi jednotlivými tímami, najmä medzi Univerzitou Karlovou a UNYP, veľmi tesné. Nakoniec ale študenti víťaznej UNYP presvedčili najmä schopnosťou prezentovať svoje výsledky”, povedal Matěj Turek, CFA, člen výkonnej rady CFA Society Czech Republic a hlavný koordinátor súťaže.

“Všetky tímy si kládli presné a podstatné otázky a odviedli dobrú prácu pri príprave svojich správ. Myslím, že členovia víťazného tímu majú dobrú šancu uspieť aj v európskom kole v Miláne, a hlavne na svojich budúcich pracovných pozíciách.”, uviedol Jakub Černý, vedúci oddelenia vzťahov s investormi Komerčnej banky.

Renáta Ďurčová, líder víťazného tímu UNYP, uviedla: “CFA Research Challenge bola úžasná, aj keď veľmi náročná skúsenosť, ktorá nám priniesla nielen množstvo nových znalostí a praktických skúseností, ťažko získateľných zo školského prostredia, ale aj jedinečnú príležitosť budúceho rozvoja vo finančnej profesii,” a dodala “Stálo to skutočne veľa času, úsilia a odhodlania, ale jednoznačne to stálo za to.”

 

O súťaži

Súťaž, ktorej cieľom je predovšetkým poskytnúť príležitosť študentom posledných ročníkov ekonomických fakúlt nahliadnuť do podmienok reálneho sveta investičných profesionálov, je celosvetovo organizovaná materským CFA Institute. V českom kole tímy zostavili vlastnú finančnú analýzu s investičným odporúčaním, či kúpiť, predať alebo držať akcie Komerčnej banky, ktorej akcie sú obchodované na pražskej burze, s pomocou mentora s dlhoročnou skúsenosťou v oblasti investičných analýz a s certifikáciou CFA.

V minulom roku sa celosvetovo súťaže zúčastnilo viac ako 3 500 študentov zo 775 univerzít. Celkovým víťazom sa stal tím Wrocław University of Economics z Poľska.

Viac informácii nájdete tu.

 

Tento rok sa do súťaže zapojili tieto univerzity:

Univerzita Karlova v Praze

University of New York in Prague

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě

 

Členovia víťazného tímu University of new York in Prague:

Renata Ďurčová (team leader)

Filip Kunčar

Sophia Khaydari

Martina Tamchynová

Martin Kotchera

 

O CFA Society Czech Republic

CFA Society Czech Republic je nezisková organizácia finančných profesionálov založená v apríli 2002 v Českej republike. Je jednou zo 138 členských asociácií nadnárodnej organizácie CFA Institute a jej cieľom je presadzovať najvyššie štandardy etiky, odbornosti a profesionality v českej finančnej komunite.

V súčasnej dobe združuje viac ako 130 členov, väčšinou držiteľov titulu CFA, a takmer 900 kandidátov z ČR a Slovenska prihlásených do programu CFA. Medzi členov asociácie patria predovšetkým portólio manažéri, finanční analytici, investiční bankári, analytici korporátnych financií, konzultanti, finanční poradci, risk manažéri, relationship manažéri a manažéri vrcholového manažmentu.

Sponzormi CFA Society sú:  EY, ČSOB Asset Management a ING Investment Management. Sponzorom podujatia Research Challenge je J&T Banka, partnerom podujatia je Thomson Reuters a mediálnymi partnermi sú Ekonom a iHNed.cz.

Čítajte viac o téme: Súťaž
Zdieľať na facebooku