Vysoká škola Goethe Uni Bratislava na Slovensku končí

  

Po dnešnom odňatí štátneho súhlasu vládou SR na návrh ministra školstva Juraja Draxlera Vysoká škola Goethe Uni Bratislava na Slovensku definitívne končí, informovala o tom Martina Slušná z komunikačného odboru rezortu školstva.

 

Zrušenie vysokej školy avizoval minister školstva už v septembri. Vysoká škola Goethe Uni Bratislava nemala po 31. auguste 2015 právo udeľovať akademické tituly absolventom študijných programov. Škola požiadala o akreditáciu študijných programov na Fakulte mediálnych a kultúrnych štúdií. Minister školstva Juraj Draxler však žiadosť na odporúčanie Akreditačnej komisie na konci októbra zamietol.

 

Odňatie súhlasu na pôsobenie Goethe Uni Bratislava prichádza deň po pozastavení dvoch študijných programov na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove. Minister už skôr v Sládkovičove zrušil doktorandské štúdium. Na jar tohto roka pozastavil minister školstva akreditáciu bakalárskeho a magisterského programu právo na Paneurópskej vysokej škole práva. Škola študentov v súčasnosti prijíma na základe predbežného opatrenia súdu, hoci sudkyni, ktorá o predbežnom opatrení rozhodla, bol medzičasom odobratý spis na základe námietky ministerstva školstva. Draxler už krátko po nástupe do funkcie vyhlásil, že slovenské vysoké školstvo treba vyčistiť a nepodpísal návrhy na vznik dvoch nových vysokých škôl – Technologického Inštitútu A. Ruprechta v Šamoríne a Vysokej školy ekonómie a podnikania v Banskej Bystrici.

 

Zdieľať na facebooku