Potrebujú veľké firmy vlastné IT?

  

Študenti informatiky budú s riaditeľmi popredných spoločností diskutovať o tom, či si veľké firmy vedia zabezpečiť kvalitné IT vo vlastnej réžii alebo na to potrebujú externých dodávateľov.

 

 

 

 

 

 

Už  vo štvrtok 5. decembra 2013 o 18.00 h v Turingovej veľkej učebni Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave sa budú môcť študenti porozprávať s IT šéfmi Petrom Ložekom, Managing directorom Accenture a Vladimírom Matoušom, CIO Tatrabanky.

 

V tzv. súboji kravaťákov budú diskutovať o výhodách a nevýhodách interného IT v porovnaní s outsourcingom. Kto to robí lepšie? Potrebuje mať veľká korporácia vlastné IT? Má interné IT v dobe outsourcingu budúcnosť?

 

Témou diskusie budú aj technologické inovácie v IT. Kto ich je schopný vyrobiť viac a na akej úrovni? Študenti sa budú môcť pýtať na bezpečnosť IT, do akej miery sú bezpečné napríklad systémy v banke a akým spôsobom by sa na tom mohli podieľať oni sami.

 

Podujatie organizuje občianske združenie Manageria, ktorého cieľom je, aby na významných pozíciách pracovali slušní a schopní ľudia. Cez svoj kľúčový Manageria Leadership Program (MLP) spolu s top mentormi z rôznych spoločenských oblastí rozvíja  mladých ľudí v hodnotovo založených a pre prax pripravených lídrov, ktorí chcú prispieť k pozitívnej zmene spoločnosti.

 

„Sme radi, že sa po úspešnom vydaní jedinečného kariérneho podujatia Night of chances, ktoré bolo v apríli tohto roku venované IT technológiám, vraciame späť na pôdu Fakulty informatiky a informačných technológií STU. Tentokrát prichádzame s pilotnou duelovou diskusiou pre IT klub, ktorý naplno plánujeme spustiť od budúceho semestra. V rámci IT klubu budeme chcieť študentom predstaviť rôzne kariérne smery a pomôcť im sa dobre pripraviť do praxe," povedal Radoslav Tausinger, člen správnej rady o.z. Manageria.

 

"Radi podporíme každú iniciatívu, ktorá prispeje k tomu, že sa študenti dozvedia, o čom IT skutočne je a sami si budú môcť zvoliť, kde a ako si splnia svoje profesijné sny. Vďaka viac než ročnej spolupráci s ľuďmi z Managerie sa môžeme z online presunúť do offline sveta a pomôcť pripraviť, verím, že zaujímavý, program pre študentov, ktorí chcú skutočne robiť IT", hovorí Slavo Bača z portálu robime.it.

 

Zdroj: Manageria

Čítajte viac o téme: Kariéra
Zdieľať na facebooku