Seba-rozvojový program pre študentov otvára svoje brány ďalším uchádzačom

Nexteria Leadership Academy otvára svoje brány študentom už po 8. krát.
Nexteria Leadership Academy otvára svoje brány študentom už po 8. krát. / Zdroj: Nexteria

Už od septembra otvára Nexteria Leadership Academy svoj 8.ročník, ktorým rozvíja študentov popri štúdiu pre prax a život po škole.

 

Neziskové združenie Nexteria, Bratislava

Rozvojový program NLA pre študentov popri vysokej škole ponúka možnosť na prihlasovanie do 19.6.2016 . Oslovuje najmä študentov a študentky, ktorí si vedia predstaviť budovať seba a svoje vlastné projekty, a hľadajú cesty ako svoje návrhy na zlepšenie uskutočniť.

Mnohí z aktívnych študentov pôsobia na rôznych pozíciach v biznise a verejnom sektore, založili občianske a neziskové združenia, organizujú festivaly a podujatia, ale v prvom rade pracujú na sebe už počas štúdia.

 

Vízia Nexterie

Nexteria vznikla ako neziskové združenie ľudí, ktorí venujú svoj čas, peniaze ale najmä energiu do výchovy mladších generácii, ktorí majú potenciál meniť budúcnosť Slovenska. Obrovský dôraz je na výchovu k hodnotám, čo sa prejavuje napríklad spoluprácou s firmami a partnermi, ktorí reprezentujú etické hodnoty organizácie. Iba pomocou generácie schopných a slušných ľudí na dôležitých pozíciach v biznise a politike sa dá zmeniť Slovensko k lepšiemu.

Pokiaľ ste ľudia, ktorí sa chcú v živote učiť a meniť veci k lepšiemu, tak Nexteria je práve jedným z najlepších miest, kde to môžete robiť, alebo kde s tým môžete začať. 
— Rasťo Kulich, CEO Google Slovakia

Za 7 rokov sa Nexterii podarilo vybudovať širokú komunitu takmer 200 ľudí, študentov, absolventov a partnerov, ktorí zdieľajú spoločnú víziu pre zmenu. Medzi zakladateľmi združenia sa nachádzajú absolventi Fakulty managementu UK a úspešní manážeri a podnikatelia, napríklad Stanislav Boledovič z Teach for Slovakia alebo Radoslav Tausinger, investor a podnikateľ. Medzi dlhodobých podporovateľov patria CEO Google Slovensko Rasťo Kulich alebo prezident Andrej Kiska. Je to predovšetkým komunita ľudí, ktorí si cenia, čo v živote dostali a snažia sa svoje skúsenosti odovzdávať ďalej.

Podpora nových študentov v rámci networku, napríklad mentoringom alebo mnohými ponukami spolupráce na zaujímavých projektoch na Slovensku, je jedným z najväčších benefitov, ktoré si študenti môžu z 3-ročného programu odniesť.

Napriek masám absolventov, ktoré chrlia naše vysoké školy, nenachádzajú slovenskí zamestnávatelia dostatok šikovných mladých ľudí. — Tomáš Hasala, CEO Nexteria

Študenti rovnako ako firmy cítia, že samotná vysoká škola pre zaujímavé uplatnenie študentov nestačí. Program preto prepája študentov s praktickými skúsenosťami formou špecializovaných kurzov, projektoch vo firmách alebo diskusiami so zaujímavými ľuďmi z vrcholového biznisu.

Za jediný semester zo 6 majú študenti zažiť minimálne 5 kurzov na rôzne zručnosti (prezentácia, vedenie tímu, sales), najmenej 5 diskusií so zaujímavými ľuďmi z biznisu a neziskového sektora, projekt vo firme, stretnutia s mentorom na osobné alebo karierne témy, rovnako ako množstvo ďalších aktivít organizovaných študentmi pre lepšie spoznanie sa v rámci komunity.

 

Prihlásiť sa je možné na stránke NLA.nexteria.sk, kde sa nachádzajú aj podrobné informácie o programe.

Nexteria Leadership Academy 3-ročný intenzívny vzdelávací program popri vysokej škole

 

Viac o Nexterii:

Združenie ľudí, ktorí prajú úspech mladým ….. a niečo preto robia

Čítajte viac o téme: Neziskové organizácie
Zdieľať na facebooku