Veľtrh práce ako štartovacie kolo tvojej kariéry

  Ilustračná foto: Shutterstock

Študuješ technický odbor a chcel by si zistiť, aké požiadavky budú mať na teba tvoji zamestnávatelia? Práve pre teba je tu pracovný veľtrh a to rovno na viacerých slovenských univerzitách. Najbližšie už tento utorok v Žiline.

 

Kontakt so zamestnávateľom - vyberte si toho svojho.

Za nápadom stojí študentská organizácia IAESTE Slovakia, ktorá pomocou rôznych projektov zabezpečuje bližší vzájomný kontakt medzi študentmi technického zamerania a firmami. Na veľtrhu s názvom Dni príležitostí budú predstavitelia z odboru informačných technológií, telekomunikácií, energetiky, finančníctva či automobilového priemyslu. Každý z nich bude mať svoj vlastný stánok, kde majú študenti možnosť získať základné informácie, brožúry alebo letáky, prípadne doniesť si už vypracovaný životopis a dohodnúť si osobné stretnutie v prípade záujmu o pracovné miesto. Do programu sú zahrnuté praktické tréningy, workshopy a panelové diskusie, pomocou ktorých sa pripravíte na pracovný pohovor.

 

Nestihnete prísť osobne - pripojte sa online

Dni príležitostí sú naplánované na nasledujúce termíny:

12.3. Žilinská univerzita v Žiline

19.3. Technická univerzita v Košiciach

26.3. Slovenská technická univerzita v Bratislave

V prípade, že nestihnete prísť na veľtrh osobne, IAESTE pripravila pre tento prípad online verziu. Tá by však nemala byť o nič ochudobnená, záujemcovia si tam nájdu  internetovú verziu stánku konkrétnej firmy, odborné videoprezentácie a prednášky ako aj aktuálne voľné pracovné miesta.

 

Čítajte viac o téme: Kariéra
Zdieľať na facebooku