Dominika Neprašová

Tínedžeri potrebujú veľa spánku, aby boli zdraví, hoci ho mnohí ignorujú

Súčasné výskumy sa zamerali aj na skúmanie spánku tínedžerov a dospeli k zaujímavým zisteniam. Prečo je pre tínedžerov spánok tak dôležitý?

Svedomie a morálka sa budujú už v detstve. Tipy, ako môžu učitelia prispieť k ich rozvoju u detí

Svedomie a morálku dokážu u detí formovať aj učitelia v školách. Čo je pri tom dôležité?

Vyhorenie u učiteľov - aké sú príznaky a ako mu predchádzať?

Učitelia sú zvyčajne naučení podávať vysoký výkon a hľadajú spôsoby, ako sa zlepšovať. Tieto črty sú síce obdivuhodné, ale vedú aj k tomu, že zvyknú prepadnúť perfekcionizmu a nezostáva im dostatok času na odpočinok a zotavenie.

Ako čo najlepšie porozumieť svojmu dospievajúcemu dieťaťu a mať s ním dobrý vzťah?

Ako rodičia tínedžerov často bojujeme s negatívnymi pocitmi ohľadne našej výchovy. Kladieme si otázky, či sme dostatočne prísni, zároveň dostatočne tolerantní a láskaví. Pretože na jednej strane chceme byť tí super rodičia, ktorí sú v očiach tínedžerov obdivovaní, na druhú stranu chceme, aby nás rešpektovali a nerebelovali.

Koronasomnia: Nemôžete počas pandémie spávať? Nie ste v tom sami!

Mnoho ľudí vo svete zápasí v čase pandémie so spánkovými problémami. 

Bojíte sa vychádať z domu? Možno trpíte syndrómom FOGO

Po dlhých dňoch, kedy bolo nutné zdržiavať sa primárne vo svojich domácnostiach, mnoho ľudí tento príkaz prijalo a zvyklo si naň. Niektorí z nich sa vďaka tomu dostali do stavu, kedy sa z možnosti vyjsť z domu až tak netešia.

Vážne témy v škole - ako o nich s deťmi hovoriť?

Za posledné mesiace sa udiali mnohé dôležité udalosti, na ktoré reagoval celý svet. Je preto na mieste, aby na ne reagovali aj školy a učitelia vo svojich triedach.

Sebareflexia u učiteľov - prečo je tak nesmierne dôležitá?

Prechod z offline do online sveta výučby dáva učiteľom poriadne zabrať. Odborníci preto odporúčajú, aby sa učitelia v týchto dňoch viac ako kedykoľvek predtým zamerali na sebareflexiu. Môže to mať pre nich viacero benefitov.