Martina Púpavová

Aký by ma byť ideálny učiteľ? Každý ho vidí inak

Určiť vlastnosti naozaj dobrého učiteľa môže byť náročné. Výskumníci využili anonymnú sociálnu sieť Reddit na to, aby vďaka názorom ľudí z rôzneho prostredia dokázali pochopiť to, čo robí dobrého pedagóga ideálnym pre ich deti.

Nechcel presedieť roky v tej istej kancelárii. Dnes sprevádza ľudí po divokej Afrike

Keď František Kekely ukončil bakalára na vysokej škole, rozhodol sa zmeniť svoj život. Vzdať sa práce reportéra vo veľkom slovenskom médiu a požiadal o prácu turistického sprievodcu. Netušil však, že sa dostane až do ďalekej, a tak nádhernej, Afriky.

Študenti podvádzajú stále viac. Pri skúškach využívajú moderné technológie

Britský denník The Gurdian odhalil, že vysokoškolský študenti podvádzajú pri skúškach o 42 percent viac ako v roku 2012.

10 vecí, ktoré deti žiadna škola nenaučí

Škola nás učí mnohým dôležitým informáciám a je sprostredkovateľom zákonov a faktov, na základe ktorých sa snažíme pochopiť, ako funguje svet okolo nás. Avšak mnohé veci nás naučí až samotný život po ukončení školy. Tu je 10 vecí, ktoré vás škola nenaučí.

Vzdelávací program Životológia pomáha mladým ľahšie vstúpiť do života

Jedným z projektov, ktoré pomáhajú zlepšovať slovenské školstvo je aj vzdelávací program Životológia.

10 vynikajúcich TED videí pre učiteľov

TED prednášky sa stávajú po celom svete čoraz populárnejšími a aj prostredníctvom nich ľudia môžu nájsť odpovede, inšpiráciu a odporúčania do ich života. Pozrite si najzaujímavejších 10 TED prednášok z posledných 2 rokov, ktoré sú určené učiteľom alebo sa svojou témou dotýkajú vzdelávania.

Aj v ľudskom mozgu existuje tlačidlo DELETE, začnite používať

Dôležitejšou schopnosťou než učiť sa, je pre ľudí schopnosť zabúdať.

Júlia Rakytová: Keby som mohla, idem na Cyprus študovať zas a znovu, aj tisíckrát

JÚLIA RAKYTOVÁ je človek, ktorý miluje výzvy. Aj vďaka tomu sa dostala cez Erasmus na univerzitu na Cypre a túto skúsenosť by dopriala každému. Hovorí, že štúdium v zahraničí by mal byť na našich univerzitách povinný predmet. Mladý človek tak získa mnoho poznatkov a skúseností, ktoré sa nedajú ničím nahradiť.