Jana Antalová

Psychiater Peter Pöthe: Náš život zásadne ovplyvňujú spomienky z detstva

Ako z detí vychovať ušľachtilé, silné a slobodné osobnosti? Aké sú korene úzkosti, hanby, nenávisti a smútku? Kedy rodičovské zranenia z detstva pokračujú na ich deťoch? Psychoterapeut a psychiater MUDr. Peter Pöthe prezradil odpovede aj na tieto otázky.

Prečo sa nám deti nezdôverujú? Psychológ Thomas Gordon radí, ako byť deťom bližšie

Uznávaný americký psychológ Thomas Gordon, ktorý bol nominovaný aj na Nobelovu cenu, radí rodičom, ako so svojimi deťmi komunikovať efektívnejšie.

Psychologička o sebakontrole detí: Hnev je potrebný, ale ešte dôležitejšie je, ako sa k nemu postavíme

Ako vnímavo a citlivo pristupovať k deťom, aby sme zvládli ich emočné výbuchy? Ako dieťaťu pomôcť znovu nájsť vnútorný pokoj a životnú energiu, ktoré sú predpokladom emočného zdravia? Na to všetko odpovedala psychologička Mgr. Michaela Vargová.

Mami, ako je to s láskou? 10 ženských posolstiev, ktoré môže odovzdať len matka

Priveľmi sa strachujeme o svoje deti, keď ide o otázky vzťahov. V rodičovskej komunikácii však úplne zabúdame na otvorené debaty o rozvíjaní zdravých vzťahov partnerského života.

Milujte dieťa vo svojom vnútri, len tak sa zbavíte životných tráum, radí mentorka Louise Hay

Môžeme samým sebe pomôcť vyliečiť sa z hlbokých poranení z detstva, kedy sme boli traumatizovaní, často nemilovaní, ponižovaní alebo rodičmi nechcení? Louise Lynn Hay tvrdí, že áno, lebo myšlienky a nastavenia je možné zmeniť.

Pravé dedičstvo: 20 darov, na ktoré vaše deti nikdy nezabudnú!

Cestou týchto 20 druhov hodnôt nadviažete so svojím potomkom výnimočný vzťah. Vzťah, ktorý bude trvať po celý život. A odovzdáte tak čosi vzácne ďalším generáciám. Koľko z nich ste už venovali svojim deťom vy?

Kelly Holmes: Vždy sa snažte s deťmi opäť zblížiť. Osvojte si kúzelné pravidlo 5:1

Každý rodič občas vo vypätých situáciách nepristupuje k deťom, ako by si želal. Vtedy sa s deťmi od seba emocionálne vzdialime. Kelly Holmes radí, ako túto priepasť môžeme opäť prekonať.

Psychológ Zdeněk Matějček: Deti nás zrkadlia viac, ako si myslíme

Rodičia sú tí, ktorí držia v rukách obrovskú moc nad budúcnosťou ich dieťaťa. Nad čím všetkým majú rodičia moc? Čo všetko dokáže dieťa u rodičov prirodzene napodobniť a prijať za svoje?